Kolejny, wspaniały sukces odniosła Karolina Staszulonek. Szpadzistka Piasta w drużynowym Pucharze Europy Kadetek, który został rozegrany w miniony weekend w Klagenfurcie zajęła pierwsze miejsce!

W drużynowym Pucharze Europy walczy zespół składający się z czterech zawodniczek z różnych klubów. Choć jest to PE, to prawo startu mają też również ekipy  spoza starego kontynentu. Do Klagenfurtu przyjechały więc też młode Amerykanki. Łącznie startowało aż 28 drużyn. Polki przystępowały do zawodów z siódmej pozycji. Nie przeszkodziło im to jednak wspiąć się na sam szczyt podium.

– Każdy z meczów był trudny bo poziom zawodniczek na takich zawodach jest bardzo wysoki. Na początek trafiłyśmy na IV drużynę USA. Przez cały wynik kręcił się wokół remisu i tak naprawdę to ostatnia walka zadecydowała o naszym zwycięstwie – opisuje jak wyglądał początek turnieju Staszulonek

Potem walczyłyśmy z I drużyną USA, gdzie poszło nam zdecydowanie łatwiej, bo wygrałyśmy 45:33. Kolejny mecz był o wejście do finałowej ósemki i tu znów trafiłyśmy na drużynę USA, tym razem drugą. Myślę że oprócz finału to właśnie w tym meczu najwięcej emocji i zaciętości. Ostatecznie wygrałyśmy 3 punktową przewagą 39:36 – podkreśla podopieczna Mikołaja Paca Pomarnackiego.

– O wejście do pierwszej czwórki biłyśmy się z drugą drużyną Włoch i wygrałyśmy 45:39. W finale trafiłyśmy także na drużynę z tego kraju, tym razem z pierwszego teamu. Przez większość meczu prowadziłyśmy z dość dużą przewagą, ale Włoszki dały radę odrobić straty. Ostatnia walka przyniosła największe emocje, bo rywalki coraz to bardziej zbliżały się do wyrównania wyniku. Na szczęście to my zadałyśmy ostatnie trafienie i ostatecznie wygrałyśmy 45:43 – dodaje szpadzistka Piasta.

To nie jest pierwszy międzynarodowy sukces gliwiczanki. Staszulonek na początku marca br. roku sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Europy, a w turnieju drużynowym zajęła szóste miejsce. Zwycięstwo w Pucharze Europy pozwoli Polkom awansować w klasyfikacji europejskiej, która liczy się do rozstawienia drużyny na innych pucharach Europy i mistrzostwach Europy.

Polska drużyna walczyła w tym turnieju w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak (obie RMKS Rybnik), Zofia Janelli (KS Szpada Wrocław) i Karolina Staszulonek (pierwsza z lewej na zdjęciu). Trenerem kadry jest Anna Medyńska-Tercjak

Źródło piast.gliwice.pl/gks-piast