„Grasz?, Wygrywasz!”, to projekt realizowany przez Piast Gliwice S.A., który ma celu popularyzację gry w piłkę nożną i zdrowego trybu życia wśród najmłodszych gliwiczan.

W skrócie polega na tym, że zawodnicy pierwszej drużyny Piasta aktywnie uczestniczą w piłkarskich zajęciach dzieci. Można więc spróbować okiwać np Valencję, czy zagrać do Jagiełły, albo po prostu krzyknąć „podaj”, tak, jak do kolegi  z drużyny czy podwórka.

W trzeciej odsłonie  wzięło udział dwóch piłkarzy z drużyny Waldemara Fornalika. Joel Valencia i Aleksander Jagiełło wybrali się na boisko ze sztuczną nawierzchnią przy Okrzei 20, gdzie zaskoczyli trenujących tam młodych zawodników ze stowarzyszenia GKS Piast (rocznik 2010). Piłkarze wzbudzili ogromne zainteresowanie ze strony dzieci, które mogły spełnić marzenia i ćwiczyć razem ze swoimi idolami.

Po wspólnym treningu i krótkiej gierce piłkarze chętnie pozowali do zdjęć z młodymi adeptami piłki nożnej. Na koniec dzieci  otrzymały drużynowe plakaty, na których mogły zebrać podpisy swoich ulubieńców. Oprócz tego zawodnicy rozdali gadżety ufundowane przez klub oraz Urząd Miasta Gliwice. Radości było mnóstwo i wspomnienia też zostaną na długo.

Film z tego wydarzenia można zobaczyć na oficjalnym funpage klubu  TUTAJ

Opracowanie: piast.gliwice.pl
zdjęcia: Michał Ostrowski/piast-gliwice.eu