Dwa medale, złoty i brązowy przywieźli młodzi szpadziści z Piasta z turnieju w Opolu. Mateusz natomiast zajął trzecie w zawodach Pucharu Czech rozgrywanych w Karlowych Warach.

W miniony  weekend w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbył się międzynarodowy turniej szermierczy w szpadzie z okazji 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Udział wzięło ponad 130 zawodników w trzech kategoriach wiekowych – dzieci, młodziki, junior młodszy do lat 17. Szermierze zmagali się indywidualnie i drużynowo. W zawodach udział brali zawodnicy z całej Polski a także z zagranicy.

W sobotę uczestnicy rywalizowali indywidualnie w niedzielę rozegrano turniej drużynowy. Wśród startujących nie mogło zabraknąć również i młodych szpadzistów Piasta. Nasi zawodnicy w turnieju indywidualnym bili się dzielnie, ale na podium nie stanęli. Powetowali to sobie w turnieju drużynowym. Pierwsze miejsce wywalczyli 10-latki. Na trzeciej lokacie zawody zakończyli chłopcy z rocznika 2005/06,

Nasz narybek walczył w składzie:
Rocznik 2007 i młodsi: DROBCZYK Franciszek, GUSTA Seweryn, KUROWSKI Błażej – I miejsce

Rocznik 2005/06: KLYTTA Paweł, PARTYKA Czcibor, SZUBA Filip

W Karlowych Warach natomiast odbył się 50., jubileuszowy turniej szermierczy zaliczany do Pucharu Czech. Z dobrej strony w tych zawodach pokazał się Mateusz Nycz. Szpadzista Piasta zakończył turniej na trzeciej lokacie.