W najbliższy weekend w Gliwicach zostanie rozegrana II edycja Pucharu Polski Juniorów w Szpadzie Kobiet i Mężczyzn.

Z tej okazji do grodu nad Kłodnicą zjadą się najlepsi w tej kategorii wiekowej szermierze. Wśród startujących nie zabraknie również  reprezentantów Piasta, którzy nie są bez szans na medale.

Wśród mężczyzn jednym  z kandydatów do zwycięstwa będzie Damian Michalak, który zajmuje drugie miejsce na listach klasyfikacyjnych w Polsce. Jego pojedynki z Wojciechem Lubienieckim z Sokoła Mielec są ozdobą każdego turnieju szermierczego.

Apetyty na wysokie miejsca, a może nawet medale mają też Karolina Staszulonek, obecnie szósta juniorka w Polsce. O powrocie do czołówki krajowej marzy też i nie bez podstaw  Ewa Kawencka.

Zawody odbędą się w  hali sportowej Zespołu Szkół Łączności, mieszczącym się przy ul Warszawskiej. W sobotę będą rywalizować chłopcy, w niedzielę dziewczęta. Początek godz 11:00. Walki finałowe odbędą sie o około godz 17:00.  Serdecznie zapraszamy do kibicowania – wstęp wolny.  

W Opolu natomiast  najmłodsi adepci szermierki powalczą w międzynarodowym turnieju z  okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

źródło: piast.gliwice.pl/gks-piast