Najmłodsi kandydaci do tego by zostać w przyszłości piłkarzami trenujący w Stowarzyszeniu GKS Piast, mają ledwie 7 lat, ale z zapałem trenują już pod czujnym okiem Rafała Mrozika i Roberta Walkowiaka.

Obaj ci panowie mają tyle samo energii, co dzieciaki, stąd z ogromnym zaangażowaniem i pasją poświęcają się naszym piłkarskim nadziejom. Treningi mają jeszcze charakter zabawy , a ćwiczenia służą przede wszystkim temu, aby dzieci jak najlepiej się rozwijały, nabywały odpowiedniej koordynacji ruchowej, rosły i były zdrowe. Nie ma jednak sportu bez rywalizacji zmierzenia się z innymi drużynami. Pogoda sprzyja więc można na boisku powalczyć z rówieśnikami w towarzyskich turniejach. Choć wyniki nie są tu najważniejsze, to jednak każda strzelona bramka czy obroniony strzał przynoszą ogrom radości.

W minioną niedzielę nasze siedmiolatki zmierzyły się z rówieśnikami z Zamkowca Toszek i Promotorem Zabrze. Tej pierwszej drużynie młode „Piastuchy” strzeliły 14 bramek nie tracąc żadnej, a w meczu z Zabrzem był remis 3:3.

Piast – Toszek
Strzelcy:
Adam Niemiec – 4, Filip Preś – 3, Maciej Fuks – 3, Leona Serek -2, Filip Jaruk – 1,
Piast – Promotor:
Filip Preś – 3