Konstantin Vassiljev otrzymał kolejne powołanie na mecze reprezentacji Estonii, choć jego sytuacja nie uległa zmianie. W sobotę najlepszy pomocnik Lotto Ekstraklasy  sezonu 2016/17 zaliczył swój kolejny występ w lidze okręgowej.

Piast z Vassiljevem w  składzie pokonał Przyszłość Ciochowice 6:0. Tym razem nie tylko on został zesłany do drugiej drużyny. Zagrali również Gojko, Mokwa, Sokołowsk, Ayong i będący w szerokiej kadrze pierwszego zespołu – Borkała. Zabrakło natomiast Parzyszka, a szkoda, bo na tym poziomie mógłby spróbować się rozkręcić. Wynik mówi sam sza siebie. To była pełna dominacja rezerwistów, którzy od początku do końca kontrolowali to spotkanie.

Skład i wynika wskazują na to, że klub będzie chciał wprowadzić ten zespół na wyższy poziom rozgrywkowy. W szóstej lidze młodzi zawodnicy niewiele się naucza, a temu ma służyć byt tej drużyny.

Po 10 kolejkach Piast z dorobkiem 23 punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Do lidera – Unii Książenice gliwiczanie tracą cztery oczka.

 Piast II Gliwice – Przyszłość Ciochowice 6-0 (2-0)
1-0 – Patryk Sokołowski, 14 min.
2-0 – Kamil Stanek, 42 min.
3-0 – Piotr Spende, 52 min.
4-0 – Piotr Spende, 66 min.
5-0 – Denis Gojko, 75 min.
6-0 – Patryk Sokołowski, 80 min.

Piast II: Jelonek – Borkała, Byrtek (46. Spende), Broda, Mokwa – Kamiński – Vassiljev, Sokołowski – Gojko, Ayong – Stanek.

Opracowanie: piast.gliwice.pl