W minioną sobotę i  niedzielę w Wadowicach najmłodsi adepci szermierki walczyli w III edycji Turnieju „O Puchar Miasta Wadowic”.

Piastowska młodzież spisała się doskonale. Chłopcy sięgnęli po medale we wszystkich kategoriach wiekowych. Ten najcenniejszy, bo złoty wywalczył Seweryn Gusta. Trzeci w tej samej kategorii był Błażej Kurowski. Młody Błażej robi wszystko, aby pójść w ślady taty – Bartłomieja, który przed laty zdobywał medale mistrzostw Polski i Europy.

W najstarszej kategorii wiekowej do lat 15 – drugie miejsce zajął Kamil Olejniczak, a do lat 13 trzeci był Paweł Klytta.

Wśród dziewczyn na drugim stopniu podium stanęła Alicja  Ostrowska. Ala już w poprzednim sezonie dawała sygnały, że będzie na turniejach walczyć o miejsca medalowe. Trzecia w kategorii Zuchy natomiast była Emilia Staszulonek.

– Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu we wszystkich kategoriach wiekowych. Dzieci i młodzież ciężko pracowała na obozie w Wiśle i to teraz procentuje. Cieszymy się, że rośnie nam kolejne pokolenie utalentowanych zawodników. Jeśli dalej będą ćwiczyć z taką pasją i zaangażowaniem, to  o sportową przyszłość naszej sekcji jestem spokojny – mówi Maciej Chudzikiewcz – fechtmistrz Piasta Gliwice.

źródło: pias.gliwice.pl/gks-piast
Foto: Szpada Wadowice