Działacze sekcji lekkoatletycznej Piasta Gliwice wykorzystali sprzyjającą pogodę i we wrześniu zorganizowali na lekkoatletycznej Arenie dwie duży imprezy.

Po Memoriale Zenona Sęka, który był skierowany do młodzieży z gliwickich szkól, na obiekcie mieszczącym się na osiedlu Kopernika odbył się  Mityng Piasta Gliwice w którym mogli wziąć udział zarówno juniorzy jak i seniorzy. Mimo że to już końcówka sezonu,  do zawodów zgłosiło się 180 startujących.

– W tym roku PZLA tak ułożył kalendarz, że wszystkie najważniejsze zawody odbyły się  w pierwszej połowie roku, stąd wielu zakończyło już starty. Udało nam się jednak zachęcić prawie dwustu zawodniczek i zawodników z kilku klubów, aby przyjechali do Gliwic i wzięli udział w tym mityngu. Jest to też bardzo ważne dla nas, bo jako gospodarz możemy zgłosić większą liczbę naszych podopiecznych z Piasta Gliwice bez dodatkowych kosztów, którzy mogą się sprawdzić na tle innych  – mówi Wojciech Rutyna – kierownik sekcji L.A.

Rozegrano 16 konkurencji. Zawody odbywały się pod egidą ŚZLA, a to oznacza, ze uzyskane  rezultaty były zaliczane do osiągnięć i kwalifikacji. Dla wielu startujących była to więc okazja do sportowego awansu.

– Mityng odbył się w sobotę jeszcze przy słonecznej pogodzie. Można więc było bez przerw i problemów przeprowadzić zawody. Wiatr też nam nie przeszkadzał, zanotowaliśmy więc kilka znaczących rezultatów – ocenia Rutyna.

Zawody trwały trzy godziny, wszystkie konkurencje rozpoczęły i zakończyłuy zgodnie z harmonogramem.

– Nieskromnie powiem, że bardzo sprawnie idzie nam już  organizowanie i przeprowadzania zawodów. Startujący tez czują się tu dobrze i coraz chętniej do nas przyjeżdżają p- podkresla kierownik sekcji.

Na zawodach  biegano na krótkich i średnich dystansach, rzucano oszczepem, skakano w dal i wzwyż, pchano kulą. Organizatorzy postanowili, że najlepsza czwórka kobiet i mężczyzn otrzyma nagrody finansowe, ufundowane przez sponsora.   Niewątpliwie była to dodatkowa motywacja dla startujących. I tak najwięcej punktów zdobyli:

1 . Dzida Paweł – UKS Czwórka Żory
2. Krawczyk Magdalena – Piast Gliwice
3. Zawronek Natalia – TL Pogoń Ruda Śląska
4. Czapla Adrianna AZS Katowice
5. Wota Gaja – WKS Wawel Kraków
6. Grzegorzewicz Patryk _ MKS SMS Viktoria Racibórz
7. Czyszczoń Maciej – MKS Rabka Zdrój
8. Bujak Jakub – MMKS Kędzierzyn Koźle

Warto jeszcze dodać, że podczas mityngu rywalizowali też seniorzy z Gliwickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

– Cieszymy się, że nie tylko młodzi ludzie chcą brać udział w zawodach.  Arena to obiekt otwarty dla wszystkich gliwiczan – podkreśla Wojciech Rutyna

Na 100 metrów pobiegły:

Lidia WIECZOREK, Elżbieta GRYZIECKA, Katarzyna KUSIEK
Marek DOBRZYŃSKI, Mieczysław RISS, Zbigniew KOWALIK, Leszek GAMRACY

Ten rok był taki rozruchowy dla Areny, ale w następnym chcemy już zorganizować dwa fajne mityngi, jeden w pierwszej połowie, drugi na początku września, na takim poziomie, aby przyjechały gwiazdy. Oczywiście zawodów skierowanych do młodzieży też nie zabraknie. Już układamy kalendarz – zdradza plany na przyszłość wiceprezes klubu.

KOMPLET WYNIKÓW Z MITYNGU PIASTA GLIWICE – TUTAJ

Źródło: piast.gliwice.pl/gks-piast
Foto: A. Oksztul