Rozkręca się sezon w szermierce, rozkręcają się też reprezentanci Piasta. W miniony weekend na I w tym sezonie turnieju Pucharu Polski w szpadzie Karolina Staszulonek zajęła trzecie miejsce.
Staszulonek w półfinale przegrała ze zwyciężczynią tych zawodów Barbarą Brych z RMKS Rybnik 10:15. To kolejny bardzo dobry wynik w tym roku osiągnięty przez podopieczną Mikołaja Paca Pomarnackiego.

Nie powiodło się tym razem naszemu czołowemu juniorowi. Damian Michalak został sklasyfikowany na 11 miejscu. Szpadzista Piasta miał pecha, bo już w walce o finałową ósemkę musiał się zmierzyć z nr 1 polskiej szpady w tej kategorii wiekowej – Wojciechem Lubienieckim. Podopieczny Marka Julczewskiej po dramatycznej walce uległ jednym trafieniem 14:15.
Pochwalić natomiast należy Wojciecha Rzyczniak. Ten młody zawodnik dopiero od tego roku startuje w kategorii junior młodszy, a na tym Pcuhrze Polski radził sobie bardzo przyzwoicie. W gronie 120 startujących zajął 32 miejsce.