Blisko 200 zawodników i zawodniczek z całej Polski i Czech wzięło udział w jubileuszowym XV Turnieju Szermierczym Młodzików i Dzieci do 13 w szpadzie „Kmicic Cup”.

Turniej ten  który odbył się sobotę, 15 września w Akademickim Centrum Sportu w Częstochowie. Gospodarzem był miejscowy klub Kmicic Częstochowa.

Wśród  startujących nie zabrakło reprezentantów Piasta. Troje zasłużyło na szczególne słowa pochwały. W roczniku 2005/06 do finałowej ósemki dostali się Wiktoria Jędrzejec i Błażej Kurowski. Oboje zakończyli zawody na bardzo dobrym, szóstym miejscu.

Miłą niespodziankę sprawił Czcibor Partyka, który w tej samej kategorii wiekowej okazał się najlepszy. – Czcibor o wejście do ósemki walczył z kolegą klubowym Pawłem Klyttą. Przegrywał już 1:7, by odrobić straty i ostatecznie zwyciężyć. To dodało mu takiej mocy, że potem nie miał już sobie równych  – opisuje Maciej Chudzikiewicz.  W finale podopieczny Marka Julczewskiego zmierzył się z Ireneuszem Filkiem z SKS Grass-Hopper Kalwaria. Gliwiczanin wygrał ten pojedynek 12:11 i tym samym po raz pierwszy stanął na najwyższym stopniu podium tak silnie obsadzonego turnieju.

– Czcibor to bardzo sumienny i pracowity chłopak. Robi systematyczne postępy i to przynosi efekty – podsumowuje Maciej Chudzikiewicz – fechtmistrz Piast Gliwice.

źródło: piast.gliwice.pl/gks-piast