Świetnie rozpoczęli drugą część sezonu młodzi lekkoatleci Piasta. Wiktoria Drózd i Mikołaj Mrózek wywalczyli kwalifikacje na mistrzostwa Polski Młodzików.

Po wakacyjnej przerwie na początku września do rywalizacji na bieżniach, rzutniach i skoczniach wrócili lekkoatleci.   Pierwsze zawody odbyły się W  sobotę (08.09.2018) w Bielsku Białej. Pogoda niestety nie dopisała, ale mimo to pod Klimczoka przyjechało 600 zawodniczek i zawodników w kategorii wiekowej do lat 16 z województwa opolskiego i śląskiego.  .

Stawka mityngu była duża, walczono o awans na Mistrzostwa Polski Młodzików. W przypadku biegaczy pierwsi dwaj zawodnicy dostawali by przepustkę na mistrzostwa, a w konkurencjach technicznych tylko zwycięzca wywalczyłby prawo startu w najważniejszej imprezie w kraju.

Ponadto Śląski Związek Lekkiej Atletyki otrzymał „20 dzikich kart”, które rozdysponuje między najlepszych zawodników, posiadających minima na tę imprezę.

Gliwice w w/w  zawodach reprezentowało 15 zawodników. Najlepiej spisała się Wiktoria Drózd. Podopieczna Wojciecha Rutyny  zdobyła dwa medale – złoty w rzucie dyskiem osiągając wynik 33,66, oraz drugie miejsce w pchnięciu kulą z wynikiem 11,16. Do zwycięstwa zabrakło jej ledwie 4 cm.

Wiktoria Drózd

 Również bardzo dobrze spisał się drugi zawodnik GKS „Piast-  Mikołaj Mrózek, zdobywając 3 miejsce w biegu na 200m przez płotki a w skoku wzwyż wyrównał rekord życiowy osiągając wysokość 170 cm i zajmując 6 miejsce. Mrózek jest  wychowankiem trenera Józefa Ramusa.

Wiktoria i Mikołaj już wcześniej zapewnili sobie start w Mistrzostwach Polski ponieważ uzyskali minima na tą imprezę, ale ważne, ze zaprezentowali wysoką formę.

Dodajmy, że Wiktoria na Mityngu w Rudzie Śląskiej w dniu 01.09.2018 zrobiła II klasę w lekkiej atletyce osiągając wynik w rzucie dyskiem 38,09 m. Niewątpliwie  jest to duże osiągnięcie zawodniczki oraz jej trenera Wojciecha Rutyny.

Wiktoria i Mikołaj ponadto w dniach 12 i 13 września będą uczestniczyć w zawodach w Warszawie na imprezie krajowej tzw. „Finał Nestle”.

Na wyróżnienie zasługują również inni zawodnicy uczestniczący w zawodach w Bielsku Białej:

– Dziadzia Anna w biegu na 100m osiągnęła 7 miejsce z wynikiem 13,41 – Hołdys Inga w biegu na 600m osiągając 8 miejsce z wynikiem 1.95,01 oraz sztafeta 4x100m M w składzie M. Taranowski, K. Kawczyk, K. Markiewicz i M. Borkowski zdobywając 4 miejsce z wynikiem 52.42.

Mistrzostwa Polski Młodzików odbędą się 22 i 23 września w Bełchatowie.

Opracowanie: GKS Piast