Zbigniew Mirga, znalazł sobie nowy kluby. Były kapitan i futsalista Piasta od nowego sezonu będzie bronił barw pierwszoligowego GSF Gliwice.

„Zibi” był jednym z najbardziej doświadczonych graczy i najdłuższy stażem zespołu z Gliwic. W 2014 roku trafił do Nbit Gliwice, którego to barw bronił przez dwa lata. W tym okresie rozegrał 40 spotkań, strzelając 7 bramek. Po wchłonięciu przez Nbit – GAF Gliwice – stał się pierwszy kapitanem Piasta, a więc klubu w którym zaczynał swoją przygodę z piłką – wtedy trawiastą, jeszcze jako trampkarz.

W Piaście  rozegrał 46 spotkań, strzelając 5 bramek. Wcześniej Mirga  bronił barw m.in. Wisły Krakbet Kraków z którą to drużyną zdobył mistrzostwo Polski. Na swoim koncie ma też ponad 30 występów w reprezentacji narodowej.

GSF poprzedni sezon zakończył na trzecim miejscu w I lidze grupy południowej. Oprócz Mirgi przed tym sezonem klub ten zasilił Miichał Cygnarowski,  którego pamiętamy z występów w Nbit Gliwice, a w minionym sezonie reprezentował klub AZS UŚ Katowice.

źródło: piast.gliwice.pl