Tomasz Mokwa pomyślnie przeszedł teksty medyczne i podpisał z Piastem roczny kontrakt z możliwością przedłużenia go o kolejne 12 miesięcy. Urodzony w Słupsku zawodnik tym samym po 12 miesięcznej przerwie na grę w GKS Katowice wrócił na Okrzei.

– Cieszę się, że podpisałem kontrakt z Piastem. To bardzo miłe uczucie znów być w Gliwicach. Wróciły dobre wspomnienia związane z tym miejscem. Teraz trzeba skupić się na tym, aby w przyszłości były one jeszcze lepsze. Swoją postawą na boisku chciałbym podziękować klubowi za zaufanie – powiedział Tomasz Mokwa po podpisaniu kontraktu.

Mokwa występował w Piaście w latach 2014-17. Wystąpił w 59 meczach, w których zdobył dwie bramki oraz zanotował cztery asysty. W sezonie 2015/16 razem w gliwickim zespołem został wicemistrzem Polski.

– Od mojego odejścia z Piasta minął tylko rok, ale widać duże zmiany na plus. Poprawiła się organizacja klubu, a jakość drużyny wzrosła, więc wszystko idzie w dobrym kierunku. Wyniki z tego sezonu pokazują, jaki potencjał drzemie w tej drużynie –  stwierdza zawodnik.

Nie jest to raczej ta transferowa bomba o której od pewnego czasu mówi Waldemar Fornalik. Co więcej. Można to uznać za zaskoczenie. Mokwa to typowa  boczny obrońca, a te pozycje są w Piaście mocno obsadzone. Na prawe flance w poprzednim sezonie we wszystkich meczach zagrał Konczkowski i pewnie tam wróci, jak będzie w pełni sił. Na lewej obronie gra obecnie Kirkesov. Obu tych zawodników z powodzeniem może zastąpić Pietrowski  Mokwę czeka więc wlaka o miejsce w składzie, ale do tego jest już  pewnie przyzwyczajony.

– Zdecydowaliśmy się na ten transfer i myślę, że to jest dobry ruch. Trzy tygodnie temu Tomek zgodził się na to, aby uczestniczyć z nami w treningach. Sztab szkoleniowy miał czas, aby wyrobić sobie o nim opinię. Muszę powiedzieć, że w porównaniu z innymi testowanymi zawodnikami na tę pozycję, to właśnie on wypadł najlepiej. Znamy jego możliwości i wiemy, na co go stać. Sądzę, że przyjdzie czas, w którym nam pomoże – tak skomentował ten ruch transferowy Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta.

Źródło: piast.gliwice.pl/piast-gliwice.eu