Michał Klof dołączył do futsalowej drużyny Piasta, będzie pomagał  Michałowi Wróblowi w utrzymaniu  w dobrej formie zawodników.

Klof jest studentem trzeciego roku  AWF Katowic i chce w przyszłości zostać fizjoterapeutą. – Cieszę się bardzo, że mogę pracować z drużyną Piasta. Michał już mnie sporo nauczył. Najszybciej  jednak  można nabyć odpowiednie umiejętności praktykując, a lepszej okazji niż pracując w profesjonalnej drużynie sportowej nie ma  – mówi  21-letni kandydat na masażystę.

W poprzednim sezonie poważne kontuzje omijały graczy Piasta, ale zarówno przed jak i po meczu  fizjoterapeuta miał pełne ręce roboty.

– Chciałbym mieć jak najmniej pracy, ale futsal to taka dyscyplina, gdzie łatwo o urazy, stłuczenia czy kontuzje. Mam nadzieję, że te najpoważniejsze będą  omijać zawodników, a jeżeli coś się zdarzy, to szybko przywrócimy chłopaków do pełnej sprawności – obiecuje  Michał Klof.

Fizjoterapeuci nie tylko w sezonie mają dużo pracy. Okres przygotowawczy to także czas bardzo intensywnych działań. Trzeba tak przygotować zawodników do rozgrywek, aby tych urazów i kontuzji  łapali jak najmniej.

 Źródło: piast.gliwice.pl/futsal