W środę 1-go sierpnia – futsalowa drużyna Piasta rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Pierwsze zajęcia odbyły się w hali sportowej przy ul Chorzowskiej. Na tym obiekcie zespół  będzie trenować do końca bieżącego miesiąca.

Zawodnicy zameldowali się w komplecie.  Tradycyjnie zaczęło się od rozgrzewki, a potem był już trening na pełnym obciążeniu. Klaudiusz Hirsch podzielił swoich podopiecznych na dwie grupy. Najpierw symulowano grę kontrolną w której można było wymienić 10 podań, po czym miało być uderzenie na bramkę, albo rywal przejmował piłkę.

W dalszej części zagrano już na dwa kontakty.  W zespole pomarańczowych byli głównie zawodnicy, co bronili barw Piasta w poprzednim sezonie, a w białych trykotach grali nowi. Pierwszą bramkę na tym pierwszym treningu strzelił  – oczywiście – Przemysław Dewucki.

Widać  było, że zawodnikom brakowało kontaktu z futsalówką, bo wszyscy wykazywali dużą ochotę do ćwiczeń i gry. W zajęciach aktywnie też uczestniczyli nowi członkowie sztabu szkoleniowego: Michał Wróbel i Micha l Klaf. Obaj będą odpowiedzialni za to, aby gracze Piasta byli w jak najlepszej formie.

Zawodnicy zdają sobie sprawę, że łatwo nie będzie. W sierpniu drużyna będzie miała cztery treningi w tygodniu. Do tego dojdą jeszcze gry kontrolne. Pod koniec miesiąca  Piast zagra na turnieju Futsal Masters. Potem jeszcze przewidziano sparing po którym rozpocznie się rywalizacja w Futsal Ekstraklasie.

Kadra Piasta:
Bramkarze: Michal Widuch, Paweł Grzywa, Maciej Steindor.
Rozgrywający:  Marek Bugański, , Michał Grecz, Michal Grzywa, Mateusz Omylak, Sebastian Szadurski, Jose Pepo (Hiszpania), Robe Terol (Hiszpania), Sergio Parra (Hiszpania).
Pivot: Przemysław Dewucki,  Rafał Franz,
Z zespołem trenują też Michał Dubiel i Michał Lebiedziński

źródło: piast.gliwice.pl/futsal
Foto: Michał Duśko