To może być hit transferowy tego lata w Futsal Ekstraklasie. Piast Gliwice pozyskał  trzykrotnego mistrza Hiszpanii młodzieżowych drużyn Barcelony. Tym zawodnikiem jest Serio Parra.

Urodzony w Barcelonie zawodnik ma dopiero 21 lat, ale w swoim CV ma już trzy tytuły mistrza  Hiszpanii w zespołach młodzieżowych. Tyle samo razy sięgał po mistrzostwo kraju jako młodzieżowy  reprezentant Katalonii.

Parra przygodę z futsalem zaczynał  w Catgas Energia. Po trzech latach przeniósł się do słynnej  Barcelony, gdzie grał  przez pięć sezonów. W tym czasie odnosił swoje największe sukcesy. Oprócz tytułów mistrzowskich jako kadet i junior z drużyną rezerw seniorów  Barcelony wygrał II ligę. Był też regularnie powoływany do reprezentacji Hiszpanii w zespołach U 18 i U 19.

W minionym sezonie bronił barw Tenerife Iberia Toscal. W styczniu przeniósł się do Gran Canaria – zespołu hiszpańskiej Futsal Ekstraklasy. Dla tego klubu zdobył 9 bramek.

Do tej pory najczęściej występował na skrzydle. Jak każdy Hiszpan jest świetnie wyszkolony technicznie. Dominująca noga – lewa. Potrafi sam wypracować sobie sytuacje i uderzyć z dystansu. Jest to więc zawodnik kompletny.

– Bardzo się cieszę, że zagram w Piaście. Polski futsal szybko się rozwija. Wiem, że gra się tu inaczej niż w Hiszpanii. Więcej uwagi przykłada się do przygotowania fizycznego, ale wyszkolenie techniczne też jest ważne. Dla mnie to duże wyzwanie, ale już nie mogę się doczekać pierwszych treningów – mówi Sergio Parra.

Źródło: piast.gliwice.pl/futsal
Foto: Archiwum prywatnego Sergio Parra