Nie będzie w tej przerwie letniej prezentacji pierwszej drużyny Piasta. Klub z Okrzei odwołał prezentację, która miał odbyć się w CH Forum z obawy, że Piastoholicy zakłócą jej przebieg.

W poprzednich latach zawodników można było zobaczyć i bliżej poznać w Europie Centralnej, na gliwickim Rynku, ostatecznie przed ostatnim meczem kontrolnym. Kibicom najbardziej podobała się prezentacja na Rynku, gdyż po części oficjalnej była możliwość bezpośredniej rozmowy z piłkarzami, zrobienie sobie pamiątkowych fotek, a nawet zdobycia koszulki meczowej.

Od przerwanego meczu z  Górnikiem Zabrze  trwa jednak konflikt na linii Piastoholicy – klub. Kibice ze Stowarzyszenia zarzucają władzom Piasta, ze nie chcą z nimi rozmawiać, nakładane są na nich zakazy stadionowe i domagają się dymisji kierownika ds. bezpieczeństwa.     Nie bez znaczenia jest tu zdanie głównego udziałowca klubu – miasta Gliwice.  To z ratusza wyszło polecenie zerwania ze Stowarzyszeniem wszelkich kontaktów. Niestety  brak prezentacji to zabranie frajdy z możliwości uczestnictwa w tej imprezie zwykły kibicom, a szczególnie tym młodszym.

Opracowanie: piast.gliwice.pl