Derbowy mecz z Górnikiem Zabrze miał byś sportowym wydarzeniem piłkarskiego sezonu  w Gliwicach, a jak pamiętamy zakończył się organizacyjna i kibicowską katastrofą.

Spotkanie zostało przerwane w 81 minucie z powodu wtargnięcia na boisko kilku kibiców Piasta. Wcześniej to samo próbowali zrobić fani Górnika Zabrze. Tych jednak ochrona powstrzymała. Po tamtym meczu klub rozpoczął otwartą wojnę z kibicami z młyna, nie wyciągając jednak konsekwencji wobec ludzi odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Konflikt nie został więc wygaszony, a wręcz przeciwnie. Nic nie wskazuje na to, że coś zmieni się w tym temacie z początkiem sezonu. Piastoholicy opublikowali specjalne oświadczenie w którym zwracają również uwagę na to, że Piast jest coraz mniej gliwickim klubem.

Oświadczenie kibiców – pisownia oryginalna

W związku z brakiem jakiegokolwiek dialogu ze strony klubu Piast Gliwice po przedwcześnie zakończonym derbowym meczu z Górnikiem Zabrze, stowarzyszenie kibiców „Piastoholicy” podtrzymuje do odwołania protest w postaci braku dopingu na meczach. Klub poprzez takie antykibicowskie działania, jak wystosowanie prośby do komisji ligi o zamknięcie trybuny na całą rundę, nakładanie zakazów klubowych na lewo i prawo kibicom z młyna bez dowodów prawnych czy współpraca z policją pokazuje, że dobro swoich kibiców jest całkowicie obojętne, a frekwencja na meczach i brak dopingu dla piłkarzy jest im na rękę. Przykre jest także, że w naszym Piaście Gliwice coraz trudniej uświadczyć ludzi związanych z miastem i klubem, dla których obecna drużyna, szkolenie młodzieży, rozwój klubu na każdej płaszczyźnie i jego dobro nie jest pasją i włożonym sercem, a jedynie stanowiskiem, z którego każdego miesiąca płynie strumień pieniędzy do kieszeni. Apelujemy do wszystkich „Piastoholików” i ludzi, dla których dobro klubu jest na pierwszym miejscu o bojkot meczów, nie kupowanie karnetów i biletów na przyszły sezon. Będziemy na bieżąco informować o sytuacji.