W czwartej grze kontrolnej rozegranej tego lata Piasta Gliwice pokonał  dziewiąta drużynę I ligi – Podbeskidzie Bielsko Biała 3:1. Trzecią bramkę dla drużyny z Okrzei zdobył Piotr Parzyszek.

Kolejnym zespołem w którym Waldemar Fornalik sprawdzał formę swoich podopiecznych było Podbeskidzie. Rywal nie był więc zbyt wymagający, ale w sam raz, aby trzeba było trochę pobiegać i móc zacząć  wkomponowywać  do zespołu nowych zawodników.

W wyjściowym składzie jednak nie pojawił się żaden z trójki nowych graczy. Za to z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że w pierwszą jedenastkę stanowili zawodnicy, którzy będą na początku sezonu będą wybiegać na murawę od pierwszego gwizdka.

Gliwiczanie dwa ciosy zadali w 31 i 32 minucie. Najpierw dośrodkowanie Pietrowskiego na gola zamieniał Mak, a za chwilę – po klasycznym kontrataku Valencja podwyższył wynik na 2:0.

Po przerwie na murawie zameldował się Piotr Parzyszek. Nowy napastnik Piasta już po 9 minutach gry wpisał się na listę strzelców, skutecznie wykańczając podanie Jodłowca. Parzyszek został zmieniony w 72 min, ale cieszy to, że w tym jeszcze nieoficjalnym debiucie zdobył gola. Pełne 45 minut za to rozegrał  Jorge Felix.

Kolejnym sparingpartnerem podopiecznych Waldemara Fornalika będzie Sigma Ołomuniec.

7 lipca 2018, 11:00 – Dankowice (stadion Pasjonata)
Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-3 Piast Gliwice
Bramki: Michał Rzuchowski 64 – Mateusz Mak 28, Joel Valencia 31, Piotr Parzyszek 52

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła (46 Karol Dybowski) – Marcin Pietrowski, Jakub Czerwiński, Aleksandar Sedlar (46 Uroš Korun), Mikkel Kirkeskov – Mateusz Mak (55 Aleksander Jagiełło), Patryk Dziczek (46 Patryk Sokołowski), Tomasz Jodłowiec (68 Patryk Dziczek), Joel Valencia (60 Remigiusz Borkała), Gerard Badía (46 Jorge Félix) – Michal Papadopulos (46 Piotr Parzyszek, 72 Łukasz Krakowczyk).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Rafał Leszczyński – Filip Modelski (60 Bartosz Jaroch), Mavroudís Bougaḯdis, Dominik Jończy (60 Aleksander Komor), Paweł Oleksy – Jakub Bąk (61 Miłosz Kozak), Kamil Wiktorski (55 Michał Rzuchowski), Adrian Rakowski (46 Guga Palawandiszwili), Łukasz Sierpina (46 Przemysław Płacheta) – Kacper Kostorz (55 Chopi), Valērijs Šabala (46 Grzegorz Goncerz).