Trwa transferowa ofensywa  w futsalowej drużynie Piasta. Kolejnym zawodnikiem, który w przyszłym sezonie będzie bronił barw gliwickiego klubu jest Hiszpan –  Roberto Terol Camacho.

„Robe” urodził się 14 maja 1993 roku. Jest wychowankiem Alcalá De Guadaira Futsal. Największym jego dotychczasowym  sukcesem jest awans z tą drużyną do drugiej ligi i dziewiąta pozycja. W minionym sezonie z dorobkiem 15 bramek znalazł się w gronie 30 najlepszych strzelców w lidze. Rok wcześniej zdobył 17 bramek. Równolegle reprezentował też Uniwersytet w Sewilli. Był kapitanem tego zespołu.

– Myślę, że jestem graczem z dobrym dryblingem, kreatywnością, dobrą jakością wykonania i mam też niezłe uderzenie – ocenia siebie w rozmowie z piast.gliwice.pl/futal – Roberto Terol

Hiszpański futsal stoi na wyższym poziomie niż polski. Zawodnik nawet z niższej ligi tego kraju może być gwiazdą nad Wisłą.

– Widziałem jednak już trochę spotkań w Internecie. Myślę, że jest mniej taktyki, a więcej walki. Reprezentacja zagrała na mistrzostwach Europy, a to wskazuje, że poziom idzie do góry. Dużo dobrego też słyszałem o Piaście, rozmawiał ze mną też trener – Klaudiusz Hirsch. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony i nie mogę się już doczekać przyjazdu do Polski – zdradza Robe.

A my zdradzamy, że to nie koniec transferowych niespodzianek, a może nawet i sensacji.

źródło: piast.gliwice.pl/futsal