W cieniu I Grand Prix Gliwic na gliwickiej arenie odbyły się Mistrzostwa Śląska Młodzików w lekkiej atletyce.

W zawodach wzięło udział 550 zawodniczek i zawodników z praktycznie wszystkich śląskich klubów. Rywalizowano na bieżni, rzutniach. Skakano w dal i wzwyż.  Zawody przebiegły bez zakłóceń, dopisała tez pogoda.

Silną reprezentację wystawił też Piast Gliwice. Dwa medale dla naszego klubu zdobyła Wiktoria Drózd. Podopieczna Wojciecha Rutyny w rzucie dyskiem zajęła drugie miejsce, a w rzucie kulą była już pierwsza. Wiktoria dosłownie zdeklasował rywalki pchając kulę dwa metry dalej od drugiej zawodniczki.

Mistrzem Śląska został również Mikołaj Mrózek, który zwyciężył w biegu na 200 pł.  Ten sam zawodnik startował również w skoku wzwyż zdobywając srebrny medal.

Pozostali zawodnicy Piasta zajmowali punktowane miejsca i bili rekordy życiowe. Sprzyja temu najszybsza w Polsce bieżnia.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tych mistrzostw. Dopisała pogoda i frekwencja. Nasi zawodnicy też pokazali się z dobrej strony.  Najbardziej jednak cieszy to, że udało nam się te zawody przeprowadzić praktycznie bez żadnych zgrzytów, co zostało docenione przez przedstawicieli Śląskiego Związku Lekkiej Atletyki.  Myślę, że będzie to owocować kolejnymi zawodami na naszym nowym obiekcie – zaznacza Wojciech Rutyna.

Trenerami prowadzącymi lekkoatletów Piasta są Wojciech Rutyna – grupa rzutów Józef Ramus – grupa sprintu i skoków, Adam Śniegórski – grupa biegów

Pełne wyniki TUTAJ

Zobacz zdjęcia z Memoriału