Karol Angielski jest pierwszym z pewnie długiej listy zawodników, który od nowego sezonu nie będzie bronił barw Piasta Gliwice.

Młodzieżowy reprezentant Polski przechodzi do Wisły Płock na zasadzie wolnego transferu, gdyż z końcem czerwca wygasa jego umowa z klubem z Okrzei.

Napastnik do Piasta trafił już w 2015 roku, ale szybko został wypożyczony najpierw do Zawiszy, a potem do Olimpii Grudziądz, gdzie radził sobie całkiem nieźle. Na Okrzei wrócił rok temu. Zagrał w 24 meczach, strzelając ledwie dwa gole. „Anglik” sam zadecydował, że chce zmienić otoczenie. Z Wisłą Płock podpisał trzyletni kontrakt.

Strata Angielskiego raczej na jakości drużyny się nie odbije. Natomiast włodarze klubu mogą sobie pluć w brodę, że nie przytrzymali w Gliwicach Jakuba Łabojko. Ten wychowanek Piasta już w wieku 17 lat przeszedł do Ruchu Radzionków, skąd trafił do Rakowa. W częstochowskim klubie nabrał doświadczenie, stając się jednym z najlepszych pomocników I ligi. Zauważyli to działacze Śląsk Wrocław. Od nowego sezonu młodzieżowy reprezentant Polski będzie grał w zespole ze stolicy Dolnego Śląską.

Podopieczni Waldemara Fornalika wrócili już z urlopów. W czwartek odbędą pierwszy trening. 18 czerwca wyjadą na 9 dniowe zgrupowanie do Wronek.

Opracowanie: piast.gliwice.pl