Od początku rundy rewanżowej Futsal Ekstraklasy spotkania z udziałem drużyn popularnej „halówki” można było oglądać w telewizji SportKlub, a te, których ta stacja nie transmitowała, pokazywane były na platformie internetowej TVcom.pl.

Warte podkreślenie jest kilka aspektów. Przede wszystkim można było na żywo oglądać większość spotkań z danej kolejki lub zobaczyć retransmisje. Była to też oferta bezpłatna dla kibiców. Transmisje jednak przygotowywały kluby i to na nich spoczywał ciężar przeprowadzenia relacji, co wiąże się z kosztami.   Generalnie jednak był to projekt pilotażowy i z korzyścią dla fanów futsalu.

W badanym okresie wszyscy użytkownicy strony TVcom.pl, których było ponad 280 tysięcy, wytworzyli ruch na poziomie ponad pół miliona odsłon – 525 tysięcy 624 odsłon. Z czego widzowie oglądający mecze Futsal Ekstraklasa Sp. z o.o. wygenerowali łącznie ponad 70 tysięcy odsłon, co stanowiło 13,4% całego ruchu na stronie.

My mamy przyjemność poinformować, że największą  liczbę odsłon na platformie TVcom.pl zanotował mecz Piast Gliwice z FC Toruń. W pierwszej 10 najchętniej oglądanych były jeszcze trzy spotkania z udziałem niebiesko-czerwonych.

Pierwsza 10 najchętniej oglądalnych spotkań Futsal Ekstraklasy.

  1. Piast Gliwice – FC Toruń (27 maja)
  2. Gatta Zduńska Wola – FC Toruń (13 maja)
  3. Słoneczny Stok Białystok – Piast (10 lutego)
  4. Clearex Chorzów – FC Toruń (24 marca)
  5. Rekord Bielsko-Biała – Piast (15 kwietnia)
  6. Rekord – Słoneczny Stok (25 marca)
  7. FC Toruń – Rekord (6 maja)
  8. FC Toruń – Red Dragons Pniewy (23 lutego)
  9. Red Dragons – Gatta (24 marca)
  10. Solne Miasto Wieliczka – Słoneczny Stok (24 lutego)

Opracowanie: piast.gliwice.pl/futsa/futsalekstraklasa.pl