Przed sezonem nikt z pewnością nie zakładał, że losy drużyny z  Okrzei  będą decydować się w ostatnim meczu. Piast musi pokonać Termalikę, aby pozostać w Ekstraklasie.

Oprócz sportowych kłopotów, gliwiczanie mają jeszcze problem z kibicami, którzy od feralnego meczu z Górnikiem bojkotują spotkania z udziałem niebiesko-czerwonych.

Przypomnijmy, że w efekcie konfliktu z klubem 10 kwietnia stowarzyszenie kibiców Piastoholicy wydało oświadczenie, w którym zaapelowało o bojkot meczów rozgrywanych przy Okrzei. Zbliżający się mecz Piasta określany „o życie” nieco złagodził stanowisko fanów.

Stowarzyszenie umieścił na swoim profilu na Facebooku grafikę o treści: „Zakazy nam dajecie. Ust nam nie zamkniecie! 19.05.2018 – 17:30. Zbiórka pod starymi kasami. Prowadzimy doping pod stadionem!”.

Drużynie bez wątpienia będzie potrzebne wsparcie kibiców i to wszystkich. Wierzymy, że zawodnicy wykrzeszą z siebie więcej niż 100% mocy.   Bądźmy w tym dniu z nimi cały sercem, duszą i ciałem, choć bez wątpienia nie wszyscy na  to nie zasłużyli.

Opracowanie: piast.gliwice.pl
Grafika: piastgliwice.eu