Już pierwsza kolejka rundy finałowej w grupie spadkowej wiele wyjaśniła. Pewna utrzymanie jest już Cracovia, która pokonała Piasta 2;1.

„Pasy” mają aż 13 punktów przewagi nad zajmującą 14 lokatę Termaliką i nie ma takiej możliwości, aby drużyna prowadzona przez Michała Probierza spadła. Mimo porażki bezpieczna też jest Arka. Gdynianie wprawdzie przegrali z Lechią Gdańsk, ale w związku z porażkami trzech ostatnich zespołów nie muszą się już martwić o utrzymanie. Nie oznacza to jednak, że mogą rozdawać punkty.

Duży krok do tego, aby pozostać w Ekstraklasie zrobiły Śląsk Wrocław i Pogoń Szczecin. Obie drużyny wygrały swoje mecze i to z zespołami z dołu tabeli, a tym samym odskoczyły i to wyraźnie od strefy zagrożonej.

Po tej kolejne na 90% poznaliśmy też pierwszego spadkowicza, a jest nim Sandecja. Po przegranej we Wrocławiu drużyna z Nowego Sącza ma tylko 25 punktów i tylko jakaś cudowna seria mogła tę ekipę wyciągnąć z dna.

O to, aby się nie znaleźć na drugim miejscu spadkowym na koniec sezonu będą walczyć Termalika i Piast. Oba zespoły również poniosły porażki i odpowiednio zajmują 15 i 14 miejsce. Gliwiczanie mają tylko punkt przewagi nad ekipą z Niecieczy.

W następnej kolejce Termalika podejmować będzie Śląsk,  a Piast u siebie zmierzy się z Pogonią. Teoretycznie łatwiejsze zadanie będą mieli niecieczanie, gdyż  Śląsk na wyjeździe w tym sezonie jeszcze nie wygrał meczu. Szczecinianie natomiast grają ładny ładny i skuteczny futbol.

Opracowanie: piast.gliwice.pl