Porażka Piasta z Clearexem kosztowała gliwiczan utratę czwartego miejsca, kosztem drużyny z Chorzowa, choć oba zespoły zgromadziły  taką samą liczbę punktów.

Clearex jest jednak wyżej, bo strzelił gliwiczanom w dwumeczu o jedną bramkę więcej. Nie po raz pierwszy w tym sezonie zabrakło drużynie z Jasnej skuteczności.

– Nie mieliśmy w tym dniu kompletnie farta. Sytuacja Michała Grecza była już którąś z kolei. Wcześniej wychodziliśmy 2:1 na bramkarza i  nie potrafiliśmy tego wykorzystać,   a Clearex przeciwnie. To co miał, to zamienił na gole – kręcił głową Marcin Czech.

– W pierwszej połowie nie miałem zbyt wiele pracy. W drugiej – Piast podkręcił tempo i już było trochę trudniej, ale byliśmy jak wytrawny bokser, który punktował rywala przy każdym jego błędzie – komentuje Rafał Krzyśka – bramkarz Clearexu.

W poprzednich dwóch meczach, Piast zagrał prawie perfekcyjnie w obronie. W starciu z drużyną z Chorzowa przydarzyły się jednak gliwiczanom chwile zapomnienia, co bezlitośnie wykorzystał przeciwnik.

-. Nie weszliśmy w mecz, szybko dostaliśmy jedną, potem drugą bramkę. Po przerwie rywale dołożyli jeszcze dwie. Zdecydowanie nie tak miało to wyglądać – przyznaje Czech.

Piast nie grał tak, jak w poprzednich spotkaniach. Przede wszystkim gliwiczanie dali sobie narzucić warunki podyktowane przez gości.

– Drużyna Clearexu gra agresywną piłkę, bazująca na dużej ruchliwości, pressingu i wybieganiu. Stąd tak to mogło wyglądać – ocenie zawodnik, którego oglądamy na boisku z nr 22.

Z futsalem taka gra nie miała zbyt wiele wspólnego, ale cel uświęca środki…

– Moim zdaniem  zagraliśmy bardzo dobry mecz. Strzeliliśmy pierwsi cztery gole.  Odrobić taką stratę, nawet grając  w przewadze to jest duża sztuka. Zdobyliśmy trzy punkty. Mamy drużynę z potencjałem na medal – tak natomiast podsumował to spotkanie bramkarz Clearexu.

Gliwiczanie okazję do poprawienia miejsca w tabeli i rehabilitacji będą mieli już w najbliższą sobotę. Zadanie jednak nie będzie łatwe, bo podopieczni Klaudiusza Hirscha zmierzą się na wyjeździe z Pogonią 04 Szczecin. Spotkanie to rozpocznie się o godz. 17:00.