Pojedynek Piasta z MOKS Słoneczny Stok Białystok miał się odbyć jeszcze w styczniu, ale ze względu na powołania swoich zawodników na Mistrzostwa Europy, kluby postanowiły postanowiły przełożyć to spotkanie na 10 lutego

Obaj trenerzy wykorzystali ten czas m.in na wkomponowanie nowych graczy do drużyny. Większy pod tym względem „problem” miał  Klaudiusz Hirsch, gdyż w przerwie zimowej do jego ekipy dołączyło aż trzech nowych rozgrywających. Wszyscy znaleźli się w wyjściowym składzie. Ostatecznie pojedynek ten zakończył się podziałem punktów  z którego bardziej zadowolony był trener gospodarzy.

– Wiedzieliśmy jakim potencjałem dysponuje Piast i jakich ma zawodników. Nasze braki techniczne nadrabialiśmy więc zaangażowaniem. Chcieliśmy też odczarować naszą halę, bo do tej pory wygraliśmy u siebie tylko jeden mecz. Zremisowaliśmy i dla nas taki wynik  z potentatem z zespołem walczącym o medale, to jest dobry wynik – podsumowuje Adrian Citko.

Mały niedosyt natomiast był w zespole Piasta.

– To był bardzo dobry mecz, prowadzony w szybkim tempie – mógł się kibicom podobać. Stworzyliśmy sobie dużo sytuacji podbramkowych. Mogliśmy więc spokojnie pokusić się o zwycięstwo. Trochę niefrasobliwa gra w defensywie po raz kolejny przełożyła się na to, że nie zdobywamy kompletu punktów. Pracujemy jednak dalej, drużyna jest na dobrej drodze aby grać coraz lepiej. Myśle, że zespół gospodarzy jeszcze niejednej ekipie zabierze  punkty. – tak ocenił to spotkanie i przeciwnika Klaudiusz Hirsch – szkoleniowiec Piasta.

Zarówno gospodarze jak i goście bardzo chcieli wygrać, co przełożyło się na sporą liczbę strzałów i sytuacji.

– My mieliśmy swoje sytuacje, Piast  też je miał. Kto by strzelił tę czwartą bramkę, to pewnie by wygrał. Za szybko złapaliśmy pięć fauli. Zmusiło nas to do ostrożniejszy gry, bo mogło się skończyć jak z Rekordem – podkreśla jeszcze  Adrian Citko.

Futsalowa karuzela będzie się już teraz kręcić normalnym rytmem. W najbliższą niedzielę Piast podejmować będzie FC Toruń.  Zapowiada się więc bardzo ciekawe spotkanie. Początek – godzina 16:00. Zapraszamy – WSTĘP WOLNY.

Opracowanie: piast.gliwice.pl/futsal