W pierwszym z dwóch zaplanowanych spotkań towarzyskich z wiceliderem ukraińskiej Ekstra Ligi – Piast Gliwice uległ Sokołowi Chmielnicki 1:3.

Sokół Chmielnicki  po 14 rozegranych kolejkach w Ukraińskiej Ekstra Lidze  zajmuje drugie miejsc. Piast natomiast po 12 meczach plasuje się na czwartej lokacie.  Miejsca w tabeli sugerowały więc, ze zmierzą się ze sobą dwa równorzędne zespoły. Klaudiusz Hirsch nie mógł jednak skorzystać z przebywających na zgrupowani reprezentacji pierwszego bramkarza – Michała Widucha oraz najskuteczniejszego strzelca Przemka Dewuckiego.   Sokół też nie przyjechał w pełnym składzie.

Mimo to sparing ten zapowiadał się bardzo atrakcyjnie nie tylko dlatego, że miał międzynarodowy charakter i tak też było od pierwszego gwizdka sędziego.

Gliwiczanie bez respektu podeszli rywala i pierwsi wypracowali sobie bramkową sytuację.  Już  2 minucie Szadurski zdecydował się na indywidualną akcję, zakończoną strzałem w słupek. Potem przeważał Piast, ale gola zdobyli goście.   W 6 minucie strzałem z dystansu Dendzika zaskoczył Vadym Kit.  W dalszej części tej połowy częściej w posiadaniu piłki byli podopieczni Klaudiusza Hirscha, ale nie potrafili sobie wypracować sytuacji na gola. Za to rywale częściej łapali faule i już w 13 minucie mieli ich na koncie pięć. W 14 minucie Greczowi zabrakło centymetrów, aby zdobyć wyrównującego gola, a  za chwilę Sokół prowadził już 2:0 po strzale Verbovyi.  Potem bliski zdobycia kontaktowego gola była Grzywa, ale jego uderzenie obronił golkiper z Ukrainy.   W ostatniej minucie tej części meczu Szadurski ponownie trafił w słupek.

Na początku drugiej odsłony Piast szybko wypracował sobie dwie bardzo dobre sytuacje na zdobycie bramek. Najpierw po akcji 2 na 1 – Lucas zagrywał do Bugańskiego, ale ten, mimo że miał przed sobą tylko bramkarza nie trafił w bramkę. Za chwilę strzał Mirgi obronił golkiper Sokoła. Wreszcie w 27 minucie piłka po strzale   Grecza i po rykoszecie ugrzęzła w bramce gości.  W dalszej części dalej atakowali gliwiczanie, stwarzając sobie kolejne okazje. Bramkę jednak zdobył Sokół. W 32 minucie kapitalne zagranie, uderzeniem z klepki wykończył  Bohdan Kruchek. Czym było bliżej końca meczu, tym bardziej otwarta była gra, co przekładało się na kolejne sytuacje.  Bardzo dobrze jednak między słupkami radzili sobie bramkarze obu drużyn, w konsekwencji kibice nie zobaczyli więcej goli.