Josip Barisić, Adam Mojta i Sojan Vranjes nie wsiedli do autokaru, który w czwartek zawiózł drużynę Piasta na pierwsze, zimowe zgrupowanie.

Ta trójka plus jeszcze Jakub Freitag dostali wolną rękę w szukaniu sobie nowych klubów. Na dzień dzisiejszy żaden z  nich jednak nie ma oferty – przyznaje Jacek Bednarz. To może oznaczać, ze zawodnicy ci trafią do tzw. „klubu kokosa”. Wszyscy mogą mieć duży problem ze znalezieniem sobie nowych pracodawców. Barisić już jesienią został przeniesiony do rezerw, więc nie miał okazji poprawić swoich statystyk w Ekstraklasie.  Bari ma na koncie 1 gola i 1 asystę.

Nie lepiej wygląda sytuacja Adam Mójty, który jesienią rozegrał w ekstraklasie ledwie 22 minuty.

Adam Mójta

W nieco lepszej sytuacji jest Stojan Vranjes.31-letni pomocnik w minionej rundzie zaliczył 9 występów, z tego 7 zaczynał w podstawowej jedenastce. Zdobył też 1 gola i ma 1 asystę. Bośniak może się tłumaczyć tym, że nie grał, bo nie miał unijnego obywatelstwa, a w zespole Piasta jesienią było jeszcze dwóch graczy spoza wspólnoty.

Wymieni wyżej zawodnicy bez wątpienia nie będą się kwapić do odejścia, gdyż mają ważne kontrakty, których klub nie ma podstaw rozwiązać, a ich zarobki z pewnością są przyzwoite, bo przychodzili do Piasta, jako renomowani gracze. Vranjes dodatkowa zagwarantował sobie, że nie musi grać rezerwach. Takiego zapisu w kontraktach natomiast nie mają Barisić i Mójta.

Waldemar Fornalik pozbył się niechcianych zawodników, ale to niekoniecznie przełoży się od razu na oszczędności dla klubu. w ich miejsce bowiem mają przyjść inni gracze, którzy także będą pobierać apanaże.

Kadra Piasta na zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu:
Bramkarze: Jakub Szmatuła, Karol Dybowski, František Plach, Krzysztof Kurek.

Obrońcy: Uroš Korun, Aleksandar Sedlar, Martin Konczkowski, Dario Rugašević, Bartosz Waleńcik, Jakub Czerwiński, Marcin Pietrowski.

Pomocnicy: Konstantin Vassiljev, Saša Živec, Aleksander Jagiełło, Joel Valencia, Patryk Dziczek, Mateusz Mak, Gerard Badía, Martin Bukata, Denis Gojko, Tomasz Okraszewski, Remigiusz Borkała, Tom Hateley. Napastnicy: Karol Angielski, Łukasz Krakowczyk, Maciej Jankowski, Michal Papadopulos.

 

źródło: piast.gliwice.pl