Wszystko wskazuje na to, że Hebert w najbliższych dniach pożegna się z Piastem. Tak jak już wcześniej informowaliśmy Brazylijczyk dostał propozycję wyjazdu do Japonii.

Hebert ma ofertę z Japonii, która czeka na naszą decyzję – przyznaje Jacek Bednarz w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim. –  Jeśli pozyskamy podobnej klasy obrońcę, pozwolimy Hebertowi odejść. Ma u nas jeszcze półroczny kontrakt. Jeśli miałby go przedłużyć, to podwyżka, jak na nasze warunki, musiałaby być gigantyczna. Wygląda na to, że nie pojedzie na obóz do Kamienia – dodaje dyrektor sportowy.

Brazylijczyka chce pozyskać klub japońskiej II ligi JEF United Chiba. – Oferta jest dobra z perspektywy sytuacji rynkowej. Taka oferta dla zawodnika, któremu kończy się umowa za pół roku, byłaby dobrą propozycją dla każdego polskiego klubu. Hebert chce odejść. Oczywiście szkoda tracić takiego stopera, ale okoliczności są bardzo specyficzne. Pamiętajmy, że jest już w takim wieku, że to może być jedna z ostatnich szans na podpisanie dobrej umowy – zaznacza Bednarz.

Piast porozumiał się już z Legią Warszawa w kwestii wypożyczenia Jakuba Czerwińskiego. Obrońca zagra w Gliwicach jeśli pomyślnie  przejdzie badania. Wtedy Hebert będzie mógł odejść.

Opracowanie: piast.gliwice.pl/Dziennik Zachodni