Występujący na pozycji bramkarza – Frantisek Plach z FK Senica będzie trzecim zawodnikiem na tę pozycję w pierwszej drużynie Piasta.

Bliski podpisania kontraktu jest też  Kamil Dybowski. – Jesteśmy już na ostatnim etapie transferu, czyli na „papierologii” – zdradza Jacek Bednarz. – Porozumieliśmy się też w sprawie Słowaka Frantiska Placha z FK Senica. Testowaliśmy tego bramkarza w grudniu, a obserwowaliśmy z trenerem bramkarzy przez półtora miesiąca. Powinien już pojechać na zgrupowanie do Rybnika – dodaje dyrektor sportowy gliwickiego klubu.

Słowak za pośrednictwem oficjalnej strony klubu ze Słowacji już pożegnał się z kibicami. Transfer wydaje się być przesądzony.

Jeśli przychodzi dwóch golkiperów, to ktoś musi odejść. Nie ma już w zespole Dobrivoja Rusova, który nie zdecydował się przedłużyć kontraktu na warunkach proponowanych przez klub z  Okrzei. Wolną rękę w szukaniu nowego pracodawcy dostał Jakub Freitag. Wypożyczony ma natomiast zostać Krzysztof Kurek. Dwóch ostatnich to wychowankowie Piasta. Niestety po raz kolejny bramkarz, który uczył się grać w Piaście nie dostaje szansy gry na tym poziomie,  nawet bycia trzecim, jak to ma miejsce w tej sytuacji.

Frantisek Plach w rundzie jesiennej był podstawowym bramkarzem FK Senica. Zespół ten zajmuje 12, ostatnie miejsce w słowackiej ekstraklasie (Fortuna Liga).

Opracowanie: piast.gliwice.pl/Dziennik Zachodni
Foto: fksenica.eu