43 bramki zobaczyli kibice w 10. serii spotkań o  mistrzostwo Futsal Ekstraklasy.

W czterech meczach górą byli gospodarze, w dwóch spotkaniach lepsi okazali się  goście.

Najwięcej bramek kibice zobaczyli w Gliwicach, gdzie Piast podejmował Rekord. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem bielszczan 9:2. Nie było to jednostronne widowisko, jak może sugerować wynik. Rekordziści jednak byli zdecydowanie skuteczniejsi w przeciwieństwie do zawodników Piasta i to zadecydowało o takim wyniku. Hat- trucka zaliczył w tym meczu Oleksandr Bondar.

Bezlitosny natomiast okazał się dla swojego poprzedniego klubu Łukasz Żebrowski. Trener FC Toruń tak ustawił swoich podopiecznych, że ci  strzelili Pogoni aż siedem bramek, tracąc przy tym tylko jedną.

Nie przestaje zadziwiać  beniaminek z Białegostoku. Futsaliści Słonecznego Stoku pokonali AZS UG Gdańsk 6:3.

Powoli w górę tabeli zaczyna się też piąć Clearex. Chorzowianie wygrali na wyjeździe  z AZS UŚ Katowice 4:2.

Jak hit kolejki określony pojedynek Gatty Zduńskiej Woli z Lex Kancelaria Słomniki. Po pierwszej połowie prowadził beniaminek ze Słomnik.   Kocury jednak po raz kolejny udowodniły, że są klasową drużyną. Wyrównał Milewski, a potem jeszcze dwa gole zdobyli Krawczyk i Marciniak.

Rosnącą formę potwierdziły Czerwone Smoki. Pniewianie pewnie pokonali Solne Miasto Wieliczka 4:1.

W tabeli z kompletem zwycięstw oraz imponującym stosunkiem bramek -84-19 prowadzi Rekord Bielsko Biała. Druga Gatta do lidera traci 10 punktów. „Kocury” strzeliły rywalom „tylko” 38 goli, a straciły 28. Na trzecim stopniu podium jest Lex Kancelaria Słomniki. Piast po porażce spadł na 5. lokatę, a gliwiczan wyprzedził FC Toruń. Do grupy mistrzowskiej wskoczył Słoneczny Stok Białystok. Beniaminek ma już na swoim koncie 13 punktów. Tabele zamykają AZS UŚ Katowice (7 pkt) i Solne Miasto Wieliczka (6 pkt).

Samodzielnym liderem strzelców Futsal Ekstraklasy jest Michał Seidler, który ma już na koncie 15 goli. Drugi na tej liście także jest gracz Rekordu – Paweł Budniak, który ma już 13 trafień na koncie. Na trzeciej lokacie są: Daniel Krawczyk (Gatta Zduńska Wola) i Marcin Mikołajewicz (FC Toruń).