W poniedziałek i wtorek (13 i 14.11) reprezentacja Polski w Futsalu rozegra dwa spotkania spotkanie kontrolne. Na zgrupowaniu kadry przebywa dwóch zawodników  Piasta Gliwice: Michał Widuch  i Przemysław Dewucki.

– Zbliżają się mistrzostwa Europy, jest to kolejny etap przygotowań dla nas. Ciężko pracowaliśmy na ten awans, trzeba więc teraz dobrze przygotować się do tych finałów – mówi Dewucki.

Podczas tego zgrupowania Polacy rozegrają dwa mecze z reprezentacją Słowenii, drużyną, która regularnie gra w finałach mistrzostw Europy od 2010 roku. Największy sukces Słoweńcy odnieśli w 2014 roku awansując do ćwierćfinałów.

– Jest to gospodarz mistrzostw, na pewno bardzo wymagający przeciwnik, a więc też bardzo pożyteczny dla nas sprawdzian – ocenia rywala rozgrywający Piasta.

W ostatnim czasie w kadrze Polski zaszła istotna zmiana. Z funkcji pierwszego trenera zrezygnował Andrzej Bianga, a pałeczkę po nim przejął Błażej Korczyński. Czy w związku z tym można się spodziewać  zmiany sposobu trenowania i gry?

– Myślę, że jest to kontynuacja pewnej myśli szkoleniowej. Błażej Korczyński już wcześniej miał duży udział w prowadzeniu drużyny – ocenia Dewucki.

W porównaniu z dwumeczem z Węgrami, który dał Polakom awans na mistrzostwa Europy, w kadrze zabrakło rekonwalescenta Mikołaja Zastawnika, a także Rafała Franza. W ich miejsce powołani zostali Artur Popławski (będzie to pierwszy jego występ z orzełkiem na piersi od nieudanych eliminacji na Euro w Krośnie) oraz absolutny debiutant Mateusz Cyman z AZS-u UG.

Trener podkreśla, że kadra nie jest zamknięta, a  każdy chce grać do Polski i jechać na Euro. Trzeba się mocno starać, aby być w 14, która pojedzie do Słowenii – zaznacza na koniec futsalista Piasta i reprezentant Polski.

Oba mecze zostaną rozegrane w Słowenii. Pierwszy 13 listopada o godzinie 19:00  w miejscowości Zagorje. Drugi – 14 listopada o godzinie 18:30.

źródło: Piast Gliwice – Futsal