Najbliższa niedziela to bardzo ważny dzień dla zespołu juniorów futsalowego Piasta Gliwice. Podopieczni Szymona Wesołowskiego jadą do Halemby, by tam powalczyć o pierwszy w historii awans na turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii U-20.

Przygotowania do tegorocznych eliminacji MMP zakończymy na kilka dni przed turniejem, sparingiem z Reprezentacją Strażaków z Zabrza – twierdzi trener Wesołowski – zagraliśmy serię gier kontrolnych w ramach mocnej I ligi GTSPNP „Piątka” Gliwice oraz kilka meczów z lokalnymi rywalami. Podczas tych sprawdzianów zawodnicy mierzyli się z seniorami i na ich tle wyglądali bardzo dobrze, co pozwala pozytywnie myśleć o perspektywie walki z drużynami, w których szeregach są przecież także rośli zawodnicy trawiaści.

 

Koncepcja gry, którą zbudowaliśmy pod tegoroczną edycję Mistrzostw, w ostatniej chwili musi być niestety mocno zmodyfikowana – dodaje szkoleniowiec juniorów niebiesko-czerwonych – powodem są urazy kilku podstawowych zawodników. Na szczęście fakt, że drużynę U-20 w 95% tworzy dotychczasowy team U-18 znacznie pomaga nam w przyswojeniu zmian, wprowadzanych z konieczności „za pięć dwunasta”.
Jestem bardzo zadowolony ze swoich zawodników. Okres przygotowawczy przepracowali niezwykle sumiennie. Ich zeszłoroczne deklaracje się sprawdziły i po dobrym wyniku w Bochni (5 miejsce w kraju w finałach U-18 – przyp. red.) mocno zmotywowani przystąpili do bieżących przygotowań.

Silna grupa, w której będzie nam dane walczyć o awans na turniej finałowy MMP szybko zweryfikuje siłę młodzieży „Piastunek”. Hala Gwiazdy Ruda Śląska , w której stoczymy bój o finały w Łęczycy to trudny i niewygodny dla nas teren. Nie będzie tam miejsca na pomyłkę, bo w przeciwieństwie do eliminacji w niższej kategorii wiekowej, przed nami tylko jedne zawody eliminacyjne. Moi gracze są jednak bardzo zmotywowani i wiem, że wyjdą na parkiet, z wielką chęcią gry nawet na 200 % swoich możliwości. Mocno wierzę w nasz sukces i wyjazd do Królewskiego Miasta Łęczyca – kończy Szymon Wesołowski.

Piast będzie rywalizować w grupie IV razem z Gwiazdą Ruda Śląska, Futsal Team Brzeg i GKS Futsal Tychy. Początek zmagań przewidziano na godzinę  12:00.  Do finału zakwalifikują się dwie najlepsze drużyny.

 

Kamil Mandrysz, Mateusz Szechyński, Arkadiusz Adamkiewicz

Adrian Drążek, Patryk Hawryłów, Jakub  Karmański, Paweł Kata, Michał Lebiedziński, Dawid Mucha, Łukasz Nowakowski, Adam Prokop, Damian Robak, Artur Trzensiok, Tomasz Wiącek, Denis Zubek, Robert Zalesiński, Dawid  Zygmunt

 Terminarz/wyniki
14:30 Gwiazda Ruda Śląska Futsal Team Brzeg
15:20 GKS Futsal Tychy Piast Gliwice
16:10 Gwiazda Ruda Śląska Piast Gliwice
17:00 GKS Futsal Tychy Futsal Team Brzeg
17:50 Piast Gliwice Futsal Team Brzeg
18:40 Gwiazda Ruda Śląska GKS Futsal Tychy