Kończy się przerwa na reprezentację. Zawodnicy już powrócili do swoich klubów. Waldemar Fornalik ma więc już do dyspozycji wszystkich swoich podopiecznych i  może przygotowywać się do bardzo ważne meczu z Sandecją Nowy Sącz.

Przypomnijmy, że Fornalik przejął drużynę, gdy ta była w dołku fizycznych i psychicznym. Nie zadziałał tez efekt nowej miotły. Piast pod wodzą nowego szkoleniowca zdążył już przegrać trzy mecze. Trzeba jednak przypomnieć, że porażka w derbach z Górnikiem to zasługa głównie arbitra tego spotkania.

Teraz nowy sztab miał już pełne dwa tygodnie na zmianę stylu gry i mentalności zawodników, a także na poprawę ogólnie pojętej fizyczności. Już na początku przerwy na reprezentację zawodnicy zostali poddani badaniom wydolnościowym. Nie brak bowiem było głosów, że piłkarze po prostu nie mają sił biegać. Wyniki tych badań nie zostały na razie ujawnione. Potem zespół udał się na krótkie zgrupowanie do Kamienia. Była więc okazja, aby nie tylko poznac zawodników, ale tez mocno popracować nad siłą, taktyką, a przede wszystkim odbudować morale.

Z drużyną trenowali już Mateusz Mak i Martin Bukata. Oboje bez wątpienia przydaliby się trenerom. Brak Słowaka był mocno widoczny w ostatnich meczach. Waldemar Fornalik mocno liczy też na Vassiljeva. Estończyk nie dograł ostatniego  meczu w reprezentacji narodowej, schodząc już w 20 minucie. Tym razem jednak nie uraz mięśni nóg, ale ból pleców zmusił Vassiljeva do zejścia z murawy. Bardzo prawdopodobne jest też, że pomocnik Piasta po prostu opuścił murawę profilaktycznie, bo i tak było wiadomo, że Estonia ogra Gibraltar także bez swojego lidera.

Najbliższym rywalem Piasta będzie Sandecja Nowy Sącz. Absolutny beniaminek Ekstraklasy spisuje się przyzwoicie.  Nowosądeczanie z dorobkiem 15 punktów zajmują 10 miejsce. Piast natomiast ledwie z ośmioma oczkami plasuje się na przedostatniej pozycji.   W tym emczu ejdnak i następnych trzech nie zagra jednak Jakub Szmatuła, który został przez Komisje Ligi ukarana odsunięciem od czterech spotkań za dotknięcie sędziego w trakcie meczu z Górnikiem Zabrze.

Opracowanie: piast.gliwice.pl