Futsalowa reprezentacja Polski przegrała 1:2 z Węgrami w pierwszym meczu barażowym, którego stawką jest awans na mistrzostwa Europy 2018. Na to spotkanie  zostało powołanych dwóch zawodników Piasta: Michał Widuch i Przemysława Dewucki. „Pompon” pojawił się na parkiecie i zebrał pochlebne recenzje.

Biało-Czerwoni totalnie zdominowali drugą połowę spotkania, ale świetna postawa bramkarza gospodarzy spowodowała, że sprawa awansu rozstrzygnie się w Koszalinie.

Początek spotkania był w miarę wyrównany. Polacy wiedzieli, że muszą zwrócić uwagę na najgroźniejszego zawodnika gospodarzy, Zoltana Drotha. To jednak nie on, a jego kolega z drużyny, Norbert Horvath otworzył wynik spotkania. Biało-Czerwoni mieli swoje szanse, ale na posterunku był bramkarz Węgrów.

Na początku drugiej połowy fatalny błąd popełnił sędzia, który podyktował rzut karny dla gospodarzy. Arbiter dostrzegł rękę naszego zawodnika w polu karnym i odgwizdał przewinienie. Okazję pewnie wykorzystał Droth.

Trzeba przyznać, że kapitalny mecz rozgrywał węgierski bramkarz, Gyula Toth, którego nie sposób było pokonać. Jeżeli nie on, to słupek ratował przeciwników. W końcu jednak i węgierski mur skapitulował. Na listę strzelców wpisał się były zawodnik GAF Gliwice – Tomasz Lutecki. Biało-Czerwoni zdominowali Węgrów, ale drugiego gola strzelić nie potrafili. Wynik 1:2 nie jest najgorszy przed rewanżem, który odbędzie się 26 września w Koszalinie.

ZOBACZ SKRÓT MECZU

12 września 2017, 18:00 – Miszkolc (Generali Aréna)
Węgry 2-1 Polska
Bramki:
Norbert Horváth 12, Zoltán Dróth 23 (k) – Tomasz Lutecki 32
Węgry: 12. Gyula Tóth – 3. Bence Klacsák, 10. Ákos Harnisch, 11. Zoltán Dróth, 13. Ádám Hosszú. Grali także: 2. Richárd Dávid, 4. Róbert Fekete, 5. Péter Komáromi, 6. János Trencsényi, 7. Norbert Horváth, 9. János Rábl, 14. István Gál, 15. Imre Nagy.

Polska: 1. Michał Kałuża – 7. Mikołaj Zastawnik, 9. Tomasz Lutecki, 10. Marcin Mikołajewicz, 13. Tomasz Kriezel. Grali także: 2. Michał Kubik, 3. Przemysław Dewucki, 5. Robert Gładczak, 6. Maciej Mizgajski, 8. Dominik Solecki, 11. Rafał Franz, 14. Krzysztof Elsner, 15. Sebastian Wojciechowski.
W rezerwie: Michał Widuch

żółte kartki: Gładczak, Zastawnik.
sędziowali: Bogdan Sorescu (Rumunia), Ołeh Iwanow (Ukraina).
Turniej finałowy odbędzie się w Słowenii w dniach 30 stycznia – 10 lutego 2018 roku.

źródło: polsatsport.pl