Kamil Paluch oficjalnie już został włączony do sztabu szkoleniowego futsalowej drużyny Piasta.

To nie jest nowa postać w klubie z Jasnej 31. Już w poprzednim sezonie opiekował się juniorami naszego klubu. Teraz będzie również pełnił funkcję fizjoterapeuty w drużynie seniorskiej.

– Aktualnie jestem na ostatnim roku studiów na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. W przeszłości opiekowałem się zawodnikami m.in. Walki Zabrze, Ts 10ka Zabrze, Strzelca Gorzyczki. W tym sezonie beach soccera zajmowałem się zawodnikami UKS Milenium Gliwice, gdzie wspólnie z młodzieżą tego zespołu zdobyliśmy srebrny medal Mistrzostw Polski – mówi o swoim sporym już doświadczeniu nowy członek sztabu szkoleniowego.

Przed nim bez wątpienia dużo pracy i spora odpowiedzialność. Urazy i kontuzje bowiem mają przełożenie na wynik zespołu. Dla Kamila nie jest to jednak problem

Bardzo się cieszę, że będę mógł pracować w Piaście u boku Klaudiusza Hirscha.  Szczególnie ze względu na to, że trener przywiązuje dużą uwagę w  kwestii prewencji urazów, a to tylko pomoże mi w pracy – podkreśla Paluch.

Dla mnie to też podwójna  satysfakcja i radość. Od lat bowiem kibicuje Piastowi w wydaniu trawiastym, a teraz będę mógł  mu jeszcze pomagać zawodnikom grającym z herbem tego klubu. To dla mnie super sprawa – podkreśla na koniec fizjoterapeuta.

A my życzymy Kamilowi, aby w Piaście miał jak najmniej pracy!

Opracowanie: Piast Gliwice – Futsal