Gustawo Machado Coutinho to drugi Brazylijczyk, który w nachodzącym sezonie będzie bronił barw Piasta Gliwice w Futsal Ekstraklasie.

Countinho, bo z takim nazwiskiem będziemy go oglądać  na parkietach, jest rówieśnikiem i klubowym kolegą  Lukasa Bonifacio (Coquinho).

Gustawo Machado urodził się Rio de Janerio 26 sierpnia 1994 roku, a więc dziś obchodzi swoje 23 urodziny. Nowy nabytek Piasta jest także wychowankiem Canto Do Rio, a ostatnim jego klubem był Botafogo de Futebol e Regatas z którym to sięgnął po mistrzostwo stanu Rio de Janerio.  Countinho nieco później jednak zaczynał przygodę z Futsalem, bo w wieku 7 lat. Z racji wzrostu 175 cm i wagi 74 kg, trenerzy wystawiali go częściej w obronie lub w pomocy.

Obaj zawodnicy zdążyli już odwiedzić hale przy ul Jasnej 31 i bardzo chwalili sobie tamtejszą nawierzchnię, twierdząc, że na takim podłożu łatwiej jest pokazać co się potrafi i grać w futsal. Brazylijczycy są bardzo zadowoleni, że przylecieli do Polski i  będą grać akurat w Piaście, ale obawiają się zimna. Śnieg i mróz bowiem znają tylko z telewizji i ze słyszenia.

źródło: Piast Gliwice – Futsal