Pomiędzy 31 sierpnia  a 3 września w  Jelczu-Laskowicach odbędzie się międzynarodowy turniej 0- Futsal Masters. Weźmie w nim udział pięć topowych ekip z zagranicy i trzy polskie zespoły.

Śmiało można powiedzieć, ze tak silnie obsadzonego turnieju futsalowego w Polsce jeszcze nie było. Nad Wisłę, a ściślej mówiąc nad Odrę, bo we Wrocławiu odbędzie się ta impreza,  zawita jeden z najlepszych zespołów futsalowych na świecie: FC Barcelona. Ponadto zagrają także włoskie Napoli, najlepsza czeska drużyna, Era – Pack Chrudim, ukraiński Sokół i Ilves Tampere z Finlandii.

– Jest pięć drużyn z europejskiego topu – mówi organizator. Sebastian Bednarz, który nie miał większego problemu z nawiązaniem kontaktu ze słynnym klubem z Katalonii. – Kilkanaście maili i dwa telefony. Spotkałem się z życzliwością ze strony naszych gości, pokazaliśmy jak organizujemy turniej, kto będzie. I szybko dogadaliśmy szczegóły – dodaje Bednarz.

Stawkę uzupełnią polskie drużyny z Rekordem Bielsko Biała – mistrzem Polski na czele. Ponadto wystąpi ambitny beniaminek LEX Kancelaria Słomniki oraz gospodarze  Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice.

Początkowo w turnieju miała wziąć udział także Benfica, ale na przeszkodzie stanął jej napięty kalendarz. W terminie tym gra Superpuchar Portugalii. – Co się odwlecze to nie uciecze. Kolejne drużyny także chętne były, z niektórymi jesteśmy wstępnie ugadani na przyszły rok. Liczymy, że ten turniej wpłynie na rozwój naszego futsalu. Chcemy promować dyscyplinę i pokazać, że to profesjonalny sport – dodaje Bednarz na zakończenie.

Laskowice to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się ośrodków w Futsalu w Polsce. Tamtejszy Orzeł, choć występuje w I lidze jest wzorcowo wręcz prowadzony zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. W nowym sezonie będzie tam grał m.in. reprezentant Polski – Maciej Foltyn. Nie trudno się domyśleć, że celem na nowy sezon będzie awans do Futsal Ekstraklasy.

Areną zmagań futsalistów z Europy nie będzie jednak obiekt w Laskowicach, tylko hala Orbita we Wrocławiu, mogąca pomieścić 3000 kibiców. Zachęcamy wszystkich do zarezerwowania sobie czasu, podróży do Wrocławia, by zobaczyć najlepszych wirtuozów futsalu w Europie.