Podobnie, jak i w zeszłym sezonie Piast sezon zainauguruje wyjazdowym meczem z Cracovią.

Rok temu nie była to jednak udana inauguracja. Gliwiczanie bowiem mocno oberwali, przegrywając z „Pasami” 1:5. W Cracovii zmieniło się jednak prawie wszystko za wyjątkiem właściciela. Jest nowy trener, nowi zawodnicy, nowa filozofia budowania klubu. W Gliwicach natomiast, przynajmniej pod względem sportowym nastąpiła stabilizacja i poprawa. Dariusz Wdowczyk mógł  spokojnie przygotować zespół i dobrać sobie takich zawodników jakich chciał. Można więc z dużym optymizmem oczekiwać sobotniego starcia.

– Mam nadzieję, że rozpoczniemy zupełnie inaczej niż rok temu i ten nowy sezon będzie inny. W okresie przygotowawczym nie wygraliśmy ani razu, ale jesteśmy dobrze przygotowani. Mamy naprawdę bardzo dobrych zawodników i drużynę. Kiedy jesteśmy blisko siebie w ataku to jesteśmy niebezpieczni, a to daje dużo komfortu – przekonuje Gerard Badia.

Katalończyk od tego sezonu będzie kapitanem drużyny, ale nie po raz pierwszy założy opaskę. Badia poprowadził zespół w ostatnim meczu minionego sezonu, kiedy to Piast ograł Cracovię na je stadionie 1:0.

– Teraz mam większą odpowiedzialność. Kapitan ma więcej obowiązków. Normalny zawodnik gra mecz, wchodzi do szatni i tyle. Natomiast kapitan wysłuchuje i odpowiada na pytania innych. Już teraz słyszałem „Gerard, co na górze?”, „Jak prezes?”, „Idź zapytaj prezesa…”. To jest moja nowa rola, ale jestem na to gotowy. Nie jestem w tym sam, bo potrzebuję Radka, który jest moim zastępcą oraz rady drużyny, a także całego zespołu – tak komentuje swoją nową rolę Gerard Badia.

Mecz rozpocznie się o godz. 18:00. RELACJA LIVE – TUTAJ

Opracowanie: piast.gliwice.pl
Cyt. za: piast-gliwice.eu