Tylko dwa tygodnie odpoczywali zawodnicy Piasta po ostatnim meczu sezonu 2016/17. W poniedziałek (19.06) gliwiczanie wznowili treningi.

To zbyt krótko, aby zawodnicy mogli  w pełni zregenerować się po trudach minionego sezonu.

Niektórzy zawodnicy mogą być bardziej zmęczeni, ponieważ w trakcie poprzedniego sezonu grali więcej. Ta przerwa od treningów była na tyle krótka, że nie wszyscy zawodnicy mogli w pełni zregenerować siły. Tak jest jednak ułożony terminarz i dlatego też musieliśmy wracać do pracy już teraz. Nie było możliwości, żeby zrobić piłkarzom więcej wolnego i żeby z marszu wrócili do grania – tłumaczy Tomasz Stranc – trener przygotowania fizycznego.

Przerwy praktycznie w ogole nie będzie  miał Radosław Murawski. Kapitan Piasta przebywa bowiem z kadrą U-21, która uczestniczy w turnieju Euro 2017. Pocieszające jest to, że turmie ten odbywa się w  Polsce. Nie trzeba wiec daleko się przemieszczać.

Tradycyjnie już zespół rozpoczął przygotowania od badań na AWF w Katowicach, które wskażą jaka jest forma poszczególnych zawodników i jak należy z nimi pracować.

W Gliwicach pojawił się już Josip Barisic, ale Chorwat musi jeszcze przejść szczegółowe badania, zanim wejdzie w  normalny trening.

Opracowanie: piast.gliwice.pl/piast-gliwice.eu