Z początkiem maja lekkoatleci przenieśli się z hal na otwarte stadiony. Jednym z pierwszych zawodów w których z powodzeniem rywalizowali reprezentanci Piasta Gliwice były Mistrzostwa Śląska.

Młodzi sportowcy rywalizowali w pierwszy weekend czerwca w Bielsku Białej na stadionie w Wapiennicy. Mimo braku obiektu, który wciąż nie został oddany do użytku lekkoatletom, trenerom udało się dobrze przygotować swoich podopiecznych do sezonu sportowego 2017 roku. Gliwiczanie zdobyli aż 14 medali – 5 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli biegacze na średnich dystansach 800-1500m. Podopieczni trenera Adama Śniegórskiego ustanawiając rekordy życiowe, wielokrotnie stawali na podium:

– Jakub Ostropolski zwyciężył w biegu na 800m jun.mł. (1.56.98s) – zdobywając złoty medal

– Dawid Mysiuk zdobył złoto na 1500m jun.mł(4.08.76s)

– Grzegorz Bremora był drugi wśród juniorów na 800m (1.58.48s) i trzeci na 1500m (4.08.73s)

– Marcin Olesińki został  Wicemistrzem Śląska juniorów w biegu na 1500m(4.07.11) i brązowym medalistą na 800m.

Brązowy medal do kolekcji dorzucił Kacper Przeradzki w biegu na 400m(50,46s).

Bardzo udanie starowali przedstawiciele konkurencji technicznych – podopieczni trenera Józefa Ramusa.

– Agnieszka Okseniuk w skoku wzwyż (163 cm) – złoty medal

– Magdalena Peciak w skoku w dal (4,91) i w trójskoku (10,58) – złoty medal

Brązowe medale w biegach płotkarskich wywalczyli:

– Patrycja Hruzik na 100m przez płotki (15,74s) i Patryk Kowaliszyn na 110m p płotki (15,75s)

– Na najwyższym stopniu podium zdobywając złoty medal stanęła również Monika Drzewicka w biegu na 200m sen. (26,10s)

Po emocjonującej walce na drugim miejscu przybiegła sztafeta 4x400m mężczyzn w kategorii jun. młodszy    w składzie:

– M.Motyka, D.Mysiuk,J. Ostropolski, K.Przeradzki z czasem – 3.29,98s.

Na czwartym miejscu uplasowała się sztafeta dziewcząt 4x100m (jun.mł) – czas 50.02s (P. Bartosz, K .Szczepanik, P. Hruzik, W.Sobór)

Na pochwałę zasłużyli zdobywcy miejsc w strefie medalowej:

4 miejsce – Małgorzata Kowaliszyn – w kuli 3 kg (11,60m)

5 miejsce – Klaudia Szczepanik – w biegu na 400m (59,34)

5 miejsce – Aleksander Szten – w rzucie dyskiem (33,73)

6 miejsce – Patrycja Bartosz – na 100m (12,44) i 7 miejsce na 200m (26,06)

6 miejsce – Kamil Antoniewicz – w skoku w dal jun. Mł. (5,91m)

7 miejsce – Justyna Gruba – na 800m jun. (2.43.08)

Pecha miał nasz najlepszy sprinter – Damian Hałgas, który w eliminacjach uzyskał 10,99s na 100m lecz kontuzja uniemożliwiła mu start w finale i w biegu na 200m.

Nowa arena lekkoatletyczna ma zostać oddana do użytku we wrześniu br. jest więc szansa, że po 7 latach od czasu zburzenia starego Okrzei, gdzie trenowali i startowali w zawodach lekkoatleci Piasta znów w Gliwicach będą rozgrywane turniej rangi mistrzowskiej.