Miłosz Karski będzie nowym kierownikiem futsalowej drużyny Piasta Gliwice. Zastąpi na tym stanowisku Grzegorz Jenczmionkę, który z końcem sezonu zakończył pracę w klubie.  

Grzegorzowi bardzo gorąco dziękujemy nie tylko za ten rok, ale też poprzednie lata, kiedy to pełnił tę funkcję jeszcze w Nbit Gliwic i życzymy dalszego rozwoju zawodowego i sportowego.

Miłosz Karski to nie jest nowa postać w naszym klubie. W minionym sezonie pełnił funkcję kierownika drużyny w zespołach młodzieżowych U-18 i U-20 wspomagając Szymona Wesołowskiego.

Karski od dłuższego czasu już współpracuje z nowym trenerem Piasta – Klaudiuszem Hirschem w reprezentacji Polski  piłki nożnej 6-osobowej  oraz w Federacji „Playarena”, zrzeszającej piłkarzy tej odmiany futbolu.

Sam zainteresowany nie kryje zadowolenia z nowego wyzwania

– Z prawdziwą przyjemnością zaczynam dziś pracę w zespole Piasta i mam nadzieję, że nie zawiodę zaufania, jakim obdarzył mnie zarząd klubu. Postaram się z powodzeniem wykorzystać doświadczenie nabyte zarówno w czasie pracy z kadrą Polski, jak i to z grup młodzieżowych niebiesko-czerwonej drużyny – mówi nam nowy kierownik pierwszego zespołu Piasta

– Z takim doświadczeniem nie mamy wątpliwości, że Miłosz Karski poradzi sobie w pełnieniu tej ważnej funkcji, a będzie go dalej wspierał Adam Tarczyński, który pozostaje w sztabie szkoleniowym.

Źródło: Piast Gliwice – Futsal