Piast pokonał Ruch 3:0. W tym sezonie jeszcze gliwiczanom nie udało się wygrać różnicą trzech bramek, a przy okazji nie stracić żadnej.

To zwycięstwo przybliżyło drużynę z Okrzei  do utrzymania, a Ruch niestety do gry w I lidze. Za najlepszego zawodnika na boisku uznano Gerarda Badię, ale świetne wejście zanotował Denis Gojko. Ponizej przedstawiamy nagłówki z mediów po tym meczu

To już koniec Ruchu w ekstraklasie?! Kolejne upokorzenie Niebieskich
Niebiescy przegrali kolejny mecz i mają coraz mniejsze szanse na utrzymanie. Tym razem lanie sprawili im gliwiczanie,
wygrywając 3:0.
Przegląd Sportowy

Piast Gliwice nie chce spaść razem z Ruchem Chorzów
Na stadionie przy Cichej w Chorzowie Piast Gliwice wygrał Derby Górnego Śląska z Ruchem 3:0 (0:0) i wydostał się ze strefy spadkowej. Z kolei Niebiescy powoli witają się z Nice I Ligą.
Onet.sport.pl

Kompromitacja Ruchu Chorzów. Piast Gliwice nokautuje
Fatalna gra w drugiej połowie meczu z Piastem oddaliła piłkarzy Ruchu Chorzów od utrzymania. Za to zasłużona radość w Gliwicach
Wyborcza.pl

Ruch – Piast: dwie minuty „zabiły” Ruch. Chorzowianie nad przepaścią
Piast w krótkim czasie zdobył w Chorzowie w meczu z Ruchem dwa gole, a w końcówce dołożył trzeciego i zwyciężył 3:0. Sytuacja chorzowian w Lotto Ekstraklasie jest dramatyczna. Piast zrobił duży krok w kierunku utrzymania.
Sportowefakty.wp.pl

Derby dla gliwiczan, Niebiescy na łopatkach
Piłkarze Ruchu przegrali ligowy mecz z Piastem 0:3 i coraz wyraźniej zagląda im w oczy widmo degradacji z Ekstraklasy. Niebiescy mieli w śląskich derbach walczyć o życie, a tymczasem nie widać było, by na boisku drużyna gryzła trawę. Gliwiczanie też nie pokazali wielkiego futbolu, ale w ciągu dwóch minut drugiej połowy wypunktowali chorzowian, którzy na dobre utknęli na ostatnim miejscu w tabeli.
Dziennik Zachodni

Ruch zmiażdżony w „małych” derbach Śląska
Ruch Chorzów przegrał na własnym stadionie z Piastem Gliwice 0:3 we wtorkowym meczu grupy spadkowej Ekstraklasy.
Polskie Radio

Ruch Chorzów – Piast Gliwice 0-3 w 34. kolejce Lotto Ekstraklasy
Derby Górnego Śląska dla jedenastki z Gliwic! O wygranej 3-0 wciąż aktualnego wicemistrza Polski zdecydowała końcówka. Najpierw samobójczego gola zdobył Paweł Oleksy, a w chwilę potem bramkę zdobył najlepszy na boisku Gerard Badia. Rezultat w 88. minucie ustalił Hebert Silva Santos. Sytuacja „Niebieskich” jest krytyczna, a szanse na utrzymanie w Lotto Ekstraklasie coraz mniejsze.