Piast Gliwice zimą pozyskał dwóch napastników, potem miała miejsce roszada na stanowisku trenera, ale nie zmieniło to faktu, że zawodnicy, którzy mają zdobywać bramki, wciąż tego nie robią.

Jak na razie najskuteczniejszym piłkarzem w ekipie Dariusza Wdowczyka jest Gerard Badia, który na koncie ma 8 trafień i trzy asysty.  Drugi pod tym względem jest Maciej Jankowski. Były gracz Ruchu Chorzów i Wisły Kraków zaliczył w całym sezonie trzy gole i tyle samo asyst.

Zarówno Badia jak i Jankowski nie sa jednak nominalnymi napastnikami w przeciwieństwie Michala Papadopulosa. Czech do drużyny Piasta dołączył w przerwie zimowej, a inicjatorem jego sprowadzenia był Radoslav Latal. Papadopulos zagrał już w dziewięciu meczach Piasta, strzelając tylko jednego gola. Było to w przegranym z Pogonią meczu 1:2.

– Przyszedłem do Piasta, żeby strzelać gole. Brakuje mi bramek. Nie będę ukrywał, że pod tym względem nie daję drużynie tego, czego potrzebuje. Pracuję na boisku dla drużyny, ale potrzeba coś ekstra, a tym są gole – przyznaje w rozmowie z Przeglądem Sportowym napastnik.

lukasz-sekulski-lechDariusz Wdowczyk broni  napastnika, argumentując to tym, że Czech wykonuje jeszcze inną pracę na boisku, ale to wydaje się być za mało. Dlatego też coraz więcej szans dostaje Łukasz Sekulski. W ostatnim meczu wypożyczony z Jagiellonii Białystok napastnik zagrał od pierwszej minuty razem z Papadopulosem. Zawodnik jest chwalony zarówno przez trenera, jak i ekspertów, ale statystyki nie przemawiają na jego korzyść. Sekulski nie na koncie bramki, ani asysty. Inna sprawa, że zawodnik ten przez kilka tygodni leczył kontuzje barku i przez to opuścił trzy mecze.

Bez zdobywania bramek nie da się wygrywać spotkań. Brak skuteczności Papadopulosa i Sekulskiego w  poprzednich spotkaniach niwelował Badia. Ważną bramkę zdobył też Jankowski, na listę strzelców wpisał się również Sedlar, to jednak zdecydowanie za mało,  aby myśleć o wygrywaniu spotkań, a bez tego punktów przybywać nie będzie. Może więc nadszedł czas, aby zaryzykować i dać szansę Łukaszowi Krakowczykowi, który z dorobkiem 16 goli prowadzi w klasyfikacji na najskuteczniejszego strzelca Centralnej Ligi Juniorów.

lukasz-kralowczykopracowanie: piast.gliwice.pl