W najbliższą sobotę zostanie rozegrana 22. już i zarazem ostatnia kolejka Futsal Ekstraklasy w rundzie zasadniczej.

Niestety organizator rozgrywek – Futsal Ekstraklasa niefortunnie dobrał termin rozgrywania tych ostatnich spotkań, bo mecze nakładają się na spotkania Lotto Ekstraklasy. Szczególnie boleśnie odczuje to Piast, gdyż kibice muszą dokonać wyboru, iść czy oglądać mecz z Jagiellonią (duże boisko) czy z Pogonią Szczecin (Futsal). To bez wątpienia nie pomoga w promowaniu tej dyscypliny.

Sportowo w tej ostatniej kolejce powinno być jednak ciekawie, gdyż trwa walka o jak najlepsze pozycje do gry w rundzie dodatkowej.

W najlepszej sytuacji są Rekord Bielsko i Biała i Gatta Zduńska Wola. Te zespoły zakończą tę część sezonu na miejscach 1 i 2. To nie oznacza jednak, że mogą odpuścić sobie te ostatnie spotkania, bo po podziale punktów tabela się spłaszczy.

W górnej szóstce bardzo ciekawie zapowiadają się pojedynki FC Toruń z Clearexem oraz Piasta z Pogonią. Toruń nie może przegrać w Chorzowie, aby utrzymać trzecie miejsce, ale drużyna Clearexu będzie bardzo zdeterminowana, bo ma tyle samo punktów, co Red Dragons i musi wygrać, jeśli chce grać w pierwszej szóstce. Stanie się tak jeśli Smoki przegrają lub zremisują. Jeśli Red Dragons pokonają AZS UŚ Katowice, to chorzowianie będą się bić o utrzymanie. Oba te zespoły mogą jeszcze pogodzić katowiczanie, którzy  w przypadku swojego zwycięstwa i porażki Clearexu wskoczą na szóstą lokatę.

Piast natomiast podejmować będzie Pogoń Szczecin. Ten mecz anonsowany jest jako hit kolejki. Gliwiczanie, jeśli chcą zakończyć tę część sezonu na trzecim miejscu muszą wygrać i liczyć, że Clearex ogra Toruń. Przy równej licznie punktów niebiesko-czerwoni mają lepszy bezpośredni bilans spotkań z drużyną z grodu Kopernika. Natomiast do zajęcia czwartego miejsca wystarczy więc podopiecznym Jacka Podgórskiego remis, ewentualna przegrana jedną bramka też da gliwiczanom czwartą lokatę, ale w przypadku porażki różnica większa niż dwie bramki, to Pogoń wskoczy na czwarte miejsce.

Również w dole tabeli trwa zacięta walka o jak najlepszą pozycję w grze o utrzymanie. Ważny mecz zostanie rozegrany w Głogowie, gdzie Euromaster podejmować będzie Red  Devils Chojnice.  W przypadku wygranej i porażki gdańszczan – głogowianie przeskoczą Akademików i zakończą tę część sezonu na 9. miejscu. Jest to możliwe, bo AZS UG jedzie do Zduńskiej Woli, gdzie o punkty jest szalenie trudno.

 

Kolejka 22 – 22 kwietnia

 

Euromaster Głogów Red Devils Chojnice 22 kwietnia, 18:00
Gatta Zduńska Wola AZS UG Gdańsk 22 kwietnia, 18:00
AZS UŚ Katowice Red Dragons Pniewy 22 kwietnia, 18:00
Piast Gliwice Pogoń 04 Szczecin 22 kwietnia, 18:00
Clearex Chorzów FC Toruń 22 kwietnia, 18:00
MKF Solne Miasto Wieliczka Rekord Bielsko-Biała 22 kwietnia, 18:00