Po wstydliwej porażce z Termaliką minorowe nastroje zapanowały przy Okrzei, ale w środę napłynęły dobre wieści z klubu.

Kontrakty Jakuba Szmatuły i Marcina Pietrowskiego zostały automatycznie przedłużone w związku z rozegraniem przez zawodników odpowiedniej liczby meczów w sezonie 2016/17. Nowe umowy będą obowiązywać przez kolejny rok.

– Kontrakty zawodników były tak skonstruowane, że gwarantowały ich automatyczne przedłużenie w przypadku rozegrania przez nich odpowiedniej liczby spotkań, co też nastąpiło – poinformował Łukasz Piworowicz, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

piast-pietrowskiSzmatuła już wcześniej sygnalizował, że ma takowy zapis w kontrakcie i go wypełnił.  Pochodzący z Poznania bramkarza z Piastem związany jest od lipca 2008 roku. W pierwszej drużynie ma więc najdłuższy czas. Można nawet mówić, ze stał się już ikoną klubu. Poprzedni sezon był dla niego najlepszy w karierze. Z Piastem sięgnął po tytuł wicemistrza Polski i został uznany najlepszym bramkarzem Lotto Ekstraklasy.

Marcin Pietrowski do Piasta trafił w czerwcu 2015 roku i od razu stał się ważnym zawodnikiem w drużynie. Początkowo Radoslav Latal  łatał nim dziury, ale teraz zawodnik ma już pewne miejsce najczęściej w  obronie.

opracowanie: piast.gliwice.pl/piast-gliwice.eu