To nie był udany weekend dla drugiej drużyny Piasta i najstarszych juniorów. Oba zespoły musiały uznać wyższość rywali, choć grały u siebie.

W sobotę na stadionie w Ostrowie zespół z  CLJ podejmował Lechię Gdańsk.   Po wygranej w Lubinie, liczono, że Piast będzie kontynuował zwycięską serię, ale już w 10 min goście otworzyli wynik tego spotkania.  W tej odsłonie spotkanie jeszcze miało wyrównany charakter, ale po przerwie lepsi już zdecydowanie byli gdańszczanie, co udokumentowali dwoma bramkami. Przed tą kolejką Lechia traciła do Piasta trzy punkty. Dzięki wygranej przeskoczyła gliwiczan w tabeli. Po tej serii spotkań niebiesko-czerwoni z dorobkiem 31 punktów zajmują 5 miejsce.

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 0:3 (0:1)
0:1 – 10` Adam Machol,
0:2 – 76` Oskar Rynkowski,
0”3 – 80` Dawid Karczewski,
Piast: Krzysztof Kurek – Remigiusz Borkała, Adam Tymiński, Arkadiusz Kozłowski, Aleksander Jelonek – Dawid Fojcik (70. Mateusz Kasprzyk) – Sebastian Obara (60. Wojciech Kostelecki), Aleksander Sopel, Maciej Borycka (78. Jakub Starzyński), Maciej Szymkowiak – Łukasz Krakowczyk.
Trener: Marcin Domagała

W niedzielę natomiast rezerwy podejmowały Ruch Radzionków. Do drugiej drużyny zeszli Mójta i Mokwa, a  w bramce stanął Freitag. Niewiele to jednak pomogło. Już w drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Robert Wojsyk. Bramka ta ustawiła mecz i sprawiła, że potem nie za bardzo było się czym emocjonować. Długie minuty spędzali na boisku. Pozwalali rywalom rozgrywać piłkę. Piast wprawdzie atakował, ale było to przysłowiowe walenie głową w mur. W 90 minucie Konrad Bąk urwał się obrońcom, wyminął wychodzącego z bramki Freitaga, i umieścił piłkę w siatce, ustalając końcowym wynik meczu.  Po tej porażce Piast z 26 punktami zajmuje 11 pozycje w tabeli.

Piast II Gliwice – Ruch Radzionków 0-2 (0-1)
0:1 – 2` Robert Wojsyk
0:2 – 90` Konrad Bąk

Piast II Gliwice: Jakub Freitag – Tomasz Mokwa, Dominik Czekański, Kamil Wawoczny, Adam Mójta – Patryk Dziczek, Marek Jonda – Michał Przemyk, Denis Gojko (82. Jan Januszek), Mikołaj Gola, Paweł Oziębała (46. Daniel Rakowiecki)
Trener: Witold Czekański