Futsalowa drużyna Piasta pewnie, po 5:2 pokonała na wyjeździe Euromaster Chrobry Głogów.

Bramki dla gliwiczan zdobywali: Piskorz – 2, Dewucki i Pautiak po 1, a jedno trafienie to gol samobójczy Nowaka.  Była to pierwsza wygrana w lidze w 2017 roku podopiecznych Sebastiana Wiewióry i Jacka Podgórskiego. Dzięki trzem zdobytym punktom niebiesko-czerwoni wrócili na trzecie miejsce w tabeli.

Lepiej to spotkanie nie mogło się dla Piasta zacząć. Gospodarze bowiem  jeszcze nie zdążyli dotknąć piłki a już przegrywali 0:1. W 20 sekundzie meczu na strzał prawie z połowy boiska zdecydował się Szczurek, instynktownie piłkę przed siebie wybił Długosz, ale futbolówka spadła wprost na głowę Piskorza, który umieścił ją w siatce ponad leżącym bramkarzem. Dwie minuty później Pautiak uderzył z bliska, ale Długosz tym razem nie dał się zaskoczyć. W dalszej części tego meczu gliwiczanie grali dalej konsekwentnie swój futsal – przeważali, co w 9. minucie przyniosło drugiego gola. Po zagraniu Barańskiego wzdłuż pola karnego uderzał Dewucki, piłka nie leciała w kierunku bramki, ale jej tor zmienił Nowak, strzelając samobójczego gola. Potem wydawało się, że goście w pełni kontrolują to , co dzieje się na parkiecie, podkreślając to strzałami m.in. Tarasowicza.  Tymczasem przyszła 16 min. Wtedy to Piskorz się zagapił, zostawiając niepilnowanego  Szalę, który precyzyjnym strzałem w długi róg pokonał Widucha. Ledwie po 18 sekundach było już 2:2. Tarasowicz sfaulował w polu karnym  Nowakowskiego. Piłkę na szóstym metrze ustawił Nowak, jego intencje wyczuł bramkarz Piasta, ale strzał był na tyle mocny, że piłka po jego nodze wturlała się do bramki.  To nieco obudziło gliwiczan z tego krótkiego letargu, bo potem rzucili się do ataku, ale zabrakło precyzji przy strzałach i czasu, aby jeszcze w tej połowie  znów objąć prowadzenie.

tomsz-szczurek-euromaster-glowgow

W przerwie musiało być bardzo gorąco w szatni Piasta, ale to gospodarze weszli w tę drugą połowę bardziej dynamicznie. Szybko jednak, bo już po 4 minutach  złapali cztery przewinienia i musieli nieco ostudzić zapędy. W 25 min, po akcji Pautiaka – Dewucki przegrał pojedynek jeden na jeden z Długoszem. W 27 Siadul miał stuprocentową sytuację, ale z trzech metrów nie dał rady pokonać bramkarza głogowian. W 27 min Widuch  w przeciągu sekundy  obronił dwa strzały graczy gospodarzy. W 28 min na indywidualną akcję zdecydował się Szczurek, który niczym slalomista minął dwóch graczy gospodarzy – potem strzelił, piłka odbiła się od słupka, zatańczyła na linii, na wszelki wypadek jeszcze wepchnął ją do bramki Piskorz i to jemu zaliczymy trzeciego gola.  W 33 min miejscowi złapali piąty faul, a chwilę później zdecydowali się wycofać  bramkarza.   W przewadze trzeba jednak umieć grać, a to głogowianom nie wychodziło. W 38 min Dewucki wyłuskał piłkę spod nóg Nowaka, który wcielił się lotnego bramkarza, zabrał się z nią i po chwili z zimną krwią skierował do bramki. Gospodarze jeszcze próbowali odmienić losy tego pojedynku, dalej grając w przewadze, co ponownie wykorzystał Piast. Dokładnie na 61 sekund przed końcem Widuch widząc pustą bramkę  gospodarzy kopnął piłkę z własnego pola karnego, ta odbiła się od poprzeczki, ale bardzo przytomnie zachował się Pautiak, który przejął futbolówkę i jak się potem okazało, ustalił wynik tego spotkania na 5:2.

Gliwiczanie wygrali zasłużenie, ale nie był to jeszcze styl, jaki prezentowali w końcówce rundy jesiennej. Aby na dłużej wrócić na zwycięską ścieżkę, trzeba przede wszystkim poprawić grę w defensywie.