Z początkiem nowego sezonu sekcja szermiercza Piasta Gliwice ogłasza nabór.

Piast Gliwice to jeden z najbardziej utytułowanych klubów szermierczych w Polsce. Został założony w 1947 roku i od tamtej pory działa nieprzerwanie. W tym okresie szermierze Piasta zdobywali  najważniejsze trofea z medalami Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw Świata i Europy włącznie.

Klub nie żyje tylko historią. Od 20 lat nie było roku w którym zawodniczki lub zawodnicy Piasta nie stanęliby na podium Mistrzostw Polski czy Pucharu Polski. W 2008 roku Adam Wiercioch na Igrzyskach w Pekinie zdobył srebrny medal olimpijski w szpadzie. W 2012 rok na Olimpiadzie w Londynie – ćwiczący pod okiem trenerów Piasta – Ruben Limardo sięgnął po olimpijskie złoto.  W ostatnim czasie Jagoda Zagała stawała na podium   młodzieżowych  Mistrzostwach Świata i Europy. Mateusz Nycz w 2015 roku zdobył tytuł indywidualnego mistrza Polski seniorów. W poprzednim sezonie kadeci i juniorzy regularnie stawali na podium najważniejszych imprez krajowych.

Obecnie w sekcji pracuje grupa trenerów z ogromnym doświadczeniem i stażem.

Maciej Chudzikiewicz – fechtmistrz, były trener  młodzieżowej kadry narodowej – wychował kilka pokoleń mistrzów.

Marek Julczewski – fechmistrz – jeszcze niedawno  prowadził reprezentacje Polski seniorów  w szpadzie. To pod jego wodzą drużyna zdobył srebro na IO w Pekinie.

Mikołaj Pac Pomarnacki – olimpijczyk, także wychowawca kilku pokoleń  szpadzistów. Niedawno Sebastian Majgier, jego podopieczny zdobył tytuł wicemistrza Świata  juniorów.

Zacząć uprawiać szermierkę można już  wieku 5. lat, ale nawet mając 12. nie jest za późno. Przy systematycznej pracy i zaangażowaniu, pierwsze sukcesy mogą przyjść już po dwóch, trzech latach trenowania.  Sekcja zaprasza też amatorów w każdym wieku do klubu „Dinozaurów”. Tu wystarczy tylko dobry stan zdrowia i chęci.

Zawodnicy ćwiczą w specjalnie przystosowanej do szermierki hali, która mieści się przy ul Warszawskiej (przy ZSO Łączności, za posterunkiem policji). Zapisywać można się od poniedziałku do piątku w godz. od 16 do 19. Więcej szczegółów można uzyskać pod nr telefonu   601 894 404 (Maciej Chudzikiewicz)

pekin2008

Nie przegap tej szansy – medaliście Igrzysk olimpijskich zapraszają liczba miejsc ograniczona!